środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Od 13 czerwca nie pojedziemy od ronda w stronę rynku. Rusza przebudowa ul. Uniejowskiej.

Od 13 czerwca nie pojedziemy od ronda w stronę rynku. Rusza przebudowa ul. Uniejowskiej.
 

Przebudowa ulicy Uniejowskiej na kilkuset metrowym odcinku od ronda przy ulicy Dobrskiej do ronda przy ulicy Legionów Polskich w Turku nie tylko poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z tej ważnej arterii komunikacyjnej. Przebudowa spowoduje także, że ulica Uniejowska na całym odcinku, wraz z drogą krajową, będzie ciągiem komunikacyjnym na wysokim poziomie. Inwestycja wpłynie również korzystanie na estetykę tej części miasta. Jest to zatem ważne zadanie wykonywane przez Powiat Turecki na terenie miasta Turku.

Umowę na wykonanie tego zadania w obecności Starosty Dariusza Kałużnego podpisał Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski oraz Prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku Anna Skotarek.

reklama

Zakres robót obejmie m.in. wykonanie odwodnienia kanalizacji deszczowej, nowej konstrukcji i nawierzchni jezdni. Wykonany zostanie również nowy chodnik, miejsca postojowe i zjazdy do posesji. Całkowita wartość inwestycji to zgodnie z umową 1.149.786,72 zł. Przebudowa Uniejowskiej w Turku została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 524.173,72 złotych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych III pula - 354.285,89 złotych.  Pozostała kwota 271.327,11 złotych, pochodzi w całości z budżetu Powiatu Tureckiego.

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku informuje, że, w związku z przebudową ulicy 4519P Uniejowskiej w Turku od dnia 13 czerwca bieżącego roku, ulica Uniejowska na odcinku od ronda przy ulicy Dobrskiej do ronda przy ulicy Legionów Polskich zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Główne prace budowlane zostaną przeprowadzone w okresie letnim.

materiał prasowy nadesłany

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Zielonym na Tura. Stop betonozie w Turku!!!

Zielonym na Tura. Stop betonozie w Turku!!!

28 sierp.
Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską....

Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską. Dobiegają...

12 sierp.
Czy czeka nas komunikacyjny Armagedon?...

Czy czeka nas komunikacyjny Armagedon? Przebudowa...

16 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama