Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Rowerowo i rodzinnie! Przed nami aktywny weekend!

Rowerowo i rodzinnie! Przed nami aktywny weekend!
 

To będzie aktywny weekend! Warto z niego skorzystać bo po deszczowym tygodniu, na niebo ma znów wrócić piękne słońce, a bogaty wybór lokalnych atrakcji na pewno zadowoli każdego imprezowicza.

Plażówka na OSiRze, rodzinne świętowanie na Wyzwolenia i mecz Orła Kawęczyn już w sobotę!

W sobotę, 11 czerwca już od 9.20 na boisku OSiR przy Armii Krajowej 1 w Turku, zacznie się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Starosty. Trzy najlepsze drużyny otrzymają medale, puchary i nagrody pieniężne. Zawody współorganizowane są przez Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu.

reklama

O godz. 15.00 rozpocznie się "ostatni mecz w sezonie u siebie". Orzeł Kawęczyn zagra z zespołem LKS Ślesin. spotkanie odbędzie się na stadionie w Tokarach.

Również w sobotę, w godzinach popołudniowych, na placu zabaw i gier na Osiedlu Wyzwolenia, odbędzie się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przewidzieli gry i konkursy dla dzieci, dmuchany zamek, zjeżdżalnie i trampoliny, koniki mechaniczne, malowanie twarzy oraz przejazdy bryczką wokół bloków nr 4 i 5.

XX Integracyjny Rajd Turystyczny „O uśmiech dziecka”

Jubileuszowa edycja rajdu integracyjnego będzie mieć miejsce w niedzielę, 12 czerwca. Wszyscy, którzy zdążyli wpisać się na listę uczestników, mogą dotrzeć na miejsce zbiórki – świetlicę wiejską w Koźminie, albo samodzielnie, albo autobusem, który o 11.30 wyjedzie z parkingu przy sklepie Lidl w Turku. Początek rajdu przewidziany jest na godzinę 12.15. Uczestnicy mieli do wybory cztery trasy: o długości 6 kilometrów, dostosowaną do możliwości osób poruszających się na wózkach, rowerową o długości 15 kilometrów, rowerową szkolną oraz rowerową dla zaawansowanych (o długości 33 kilometrów). Zakończenie rajdu przewidziane jest około godz. 16:30, podczas festynu rodzinnego przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy.

Dla każdego coś dobrego na Festynie Rodzinnym w Wozowni

Już od 14.00 wystartuje Festyn Rodzinny organizowany przez Wójta Gminy Brudzew i Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy. Wśród atrakcji przewidziano: występy Orkiestry Dętej OSP Brudzew, dzieci i młodzieży z terenu gminy, warsztaty pszczelarskie, park rozrywki, pokaz OSP Brudzew, balonowe zoo, Wozownia Cafe i animacje dla dzieci.

reklama

Pikniki Rodzinne w Cisewie i Dziadowicach-Folwarku

O godz. 14.00 rozpocznie się impreza z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny na placu przy świetlicy wiejskiej w Dziadowicach-Folwarku. W programie zabawy z animatorem, malowanie twarzy, konkursy sportowe z nagrodami, dmuchany plac zabaw, słodki poczęstunek i występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach.

Już godzinę później, o 15.00 wystartuje Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na boisku sportowym w Małym Cisewie. W programie imprezy: dmuchańce, malowanie twarzy, kiełbaska z grilla, słodka niespodzianka, zabawy organizowane przez druhów z ZHP, znakowanie rowerów przez Policję, pokaz sprzętu gaśniczego oraz medycznego.

Burmistrzowie Turku i Dobrej wskakują na rowery!

O 14.30 rozpocznie się Rajd Rowerowy w Dobrej. Zbiórka na pl. Wojska Polskiego przy kościele. Licząca 17 kilometrów trasa wiedzie przez Boleszczyn i Zagaj i kończy się festynem na stadionie w Dobrej.

Na godz. 15.00 przewidziano start „Rajdu Rowerowego z Uśmiechem”. Zbiórka na parkingu przy Nadleśnictwie Turek przy ul. Chopina 70 w Turku. Zorganizowany przez Burmistrza Miasta Turku rajd, liczy sobie 25 kilometrów długości. Po drodze przewidziano piknik w Bogdałowie i wspólne biesiadowanie na festynie w Kolnicy.

Ostatni mecz Rundy, przed awansem do A klasy

Ostatnio głośno zrobiło się o MGZS Tur 1921 Turek. Na pewno wszyscy kibice drużyny wiedzą, że już w niedzielę o 16.00, turkowscy piłkarze zmierzą się z zespołem Wichru Mycielin. Początek meczu o godz. 16.00. Po meczu przewidziano piknik grillowy. Wstęp wolny
 


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach...

15 wrz.
Czeka nas dwutygodniowa przerwa od krytej pływalni

Czeka nas dwutygodniowa przerwa od krytej pływalni

18 sierp.
Grali nawet w deszczu. Integracyjny Turniej...

Grali nawet w deszczu. Integracyjny Turniej Piłki...

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama