sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów. Podpisano umowę na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków

Malanów. Podpisano umowę na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków - fot.: UG Malanów
fot.: UG Malanów 

Jedna z największych inwestycji realizowanych przez samorząd gminy Malanów powoli staje się faktem. Właśnie podpisano umowę na rozbudowę i modernizację tamtejszej oczyszczalni ścieków. Wykonawcą inwestycji został PPHU Automatyk z siedzibą w Zbiersku-Cukrowni.

Inwestycja ma polegać na zastosowaniu nowych urządzeń i technologii do mechanicznego oczyszczenia ścieków. Prace obejmą budowę reaktorów sekwencyjnych oczyszczania ścieków, zagospodarowanie powstałych osadów oraz budowę rurociągów technologicznych między obiektami. Istniejąca oczyszczalnia ścieków typu Lemna, która jest w stanie przyjąć jedynie 190 m³/d, nie działa poprawnie, a jakość ścieków nie spełnia wymaganych norm. Na chwilę obecną nie ma również możliwości przyłączenia do niej nowych budynków. W związku z tym zaplanowano zwiększenie istniejącej przepustowości odbieranych ścieków do poziomu 400 m³/d.

reklama

Zadanie będzie realizowane zarówno w tym, jak i przyszłym roku. W 2022 roku zaawansowanie prac ma wynieść ok. 15 procent. Zgodnie z umową zakończenie prac planowane jest na listopad 2023 roku. Na czas prowadzenia inwestycji, dotychczasowa oczyszczalnia pozostanie zabezpieczona i będzie działała, dzięki czemu nie powinny wystąpić utrudnienia w korzystaniu z kanalizacji sanitarnej.

Kwota inwestycji to ponad 13,8 mln zł. Tak kosztowne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez środków zewnętrznych. Te zaś pozyskano ze środków Programu Inwestycji Strategicznych: Rządowy Fundusz Polski Ład – kwota dofinansowania wynosi 9.442.690,30 zł. Jest to największe dofinansowanie pozyskane w historii malanowskiego samorządu.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Malanów. Podpisano umowę na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków - fot.: UG Malanów

Podobne artykuły

Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską....

Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską. Dobiegają...

z wczoraj
250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

11 sierp.
We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama