piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało swoje Złote Gody

Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało swoje Złote Gody - fot.: UG Władysławów
fot.: UG Władysławów 

27 par z terenu gminy Władysławów świętowało swoje Złote Gody. Były medale od prezydenta RP, Andrzeja Dudy i gratulacje od pani wójt, Elżbiety Klanowskiej, msza święta w intencji jubilatów, poczęstunek a nawet koncert skrzypcowy.

Jubileuszowe uroczystości dla złotych małżeństw z gminy Władysławów, rozpoczęły się od mszy świętej w intencji jubilatów w kościele pw. św. Michała Archanioła w Russocicach, która odprawił proboszcz Krzysztof Karpiński. Dalsza część obchodów Złotego Jubileuszu odbyła się już tradycyjnie w restauracji ,,Dębowa” w Russocicach. Tam oficjalnie powitano dostojnych Jubilatów. W tym ważnym dniu towarzyszyli im między innymi: Wójt Elżbieta Klanowska, Sekretarz Anna Feliks, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Drzewiecki.

reklama

Drodzy Jubilaci, w imieniu Samorządu Gminy Władysławów chciałabym złożyć serdeczne gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania za to, że dotrzymaliście słów przysięgi małżeńskiej. Możecie być dla nas przykładem i wzorem. Niech nowe pokolenia się od Was uczą i na Was wzorują. Życzę Państwu dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu, długich lat we wzajemnym szacunku, zgodzie, zrozumieniu, a także tego, aby otaczali Was dobrzy i kochający ludziemówiła wzruszona Elżbieta Klanowska.

Dostojni Jubilaci wyróżnieni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie to: Janina i Jan Bartczakowie, Barbara i Eugeniusz Błaszczykowie, Maryla i Stanisław Błaszczykowie, Marianna i Kazimierz Janiakowie, Kazimiera i Stanisław Kacprzakowie, Teresa i Jan Lewandowscy, Zofia i Jan Majewscy, Teresa i Edward Matelowie, Ewa i Antoni Molendowie, Krystyna i Włodzimierz Różyccy, Krystyna i Zygmunt Sękowie, Irena i Tadeusz Sosińscy, Jolanta i Czesław Stasikowscy, Henryka Kosmalska-Bergiel i Bogumił Bergiel, Alicja i Jan Bieleccy, Barbara i Michał Borysławscy, Helena i Jan Jakubowscy, Helena i Czesław Kurczabowie, Maria i Stanisław Marciniakowie, Grażyna i Stanisław Mikołajczykowie, Zofia i Stanisław Nowakowie, Helena i Piotr Pokojscy, Zofia i Józef Przybyłowie, Krystyna i Jan Przyszłowie, Melania i Eugeniusz Resselowie, Barbara i Jan Sobczakowie oraz Teresa i Jerzy Zasadowie.

Szczęśliwe pary z długoletnim stażem otrzymały medale przyznane im przez Prezydenta. Małżonkom wręczono stosowne legitymacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz fotografie oprawione w ramki upamiętniające tę jakże podniosłą i niezapomnianą uroczystość. Po części oficjalnej i artystycznej w wykonaniu utalentowanej skrzypaczki, Jubilaci udali się na poczęstunek, by przy wspólnych rozmowach miło spędzić czas. Nie mogło również zabraknąć odśpiewania wzniosłego ,,Sto lat!”.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Władysławów2
fot.: UG Władysławów3
fot.: UG Władysławów4
fot.: UG Władysławów5
fot.: UG Władysławów6
fot.: UG Władysławów7

Podobne artykuły

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała...

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie...

27 wrz.
Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

26 wrz.
Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy...

Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy Władysławów

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama