piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Po dwuletniej przerwie harcerze z Turku wrócili na biwak do Kaczki

Po dwuletniej przerwie harcerze z Turku wrócili na biwak do Kaczki
 

W pierwszej połowie czerwca harcerze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku podsumowali swoją całoroczną pracę na biwaku w miejscowości Kaczka koło Spycimierza.

Przerwa, spowodowana pandemią, aż na dwa lata przerwała tradycję wyjazdów na biwak. Na szczęście w tym roku harcerze ponownie mogli spać w namiotach, z dala od miasta, pośród drzew.

reklama

Zgodnie z metodyką harcerską powstały trzy zastępy: „Różyczki”, „Wilki” i „Leśne byki”. Każdy dzień rozpoczynał i kończył się apelem. Po śniadaniu uczestnicy dbali o swoją sprawność fizyczną, ćwicząc jogę na trawie. W czasie biwaku harcerze zdobywali sprawność „Przyrodnika”, w związku z tym każdego dnia wykonywali zadania ze swojej karty próby. Nie zabrakło zwiadów terenowych, gry w piłkę, bitwy na balony wodne. Każdy zastęp wykonał Leśne mobile, szukał leśnych skarbów oraz poznał zwierzęta i rośliny chronione w Polsce. Nie zabrakło też prac technicznych, czyli majsterki, a także relaksujących kąpieli w kompleksie termalnym w Uniejowie.

Dla wielu uczestników był to pierwszy wyjazd bez rodziców i pierwszy nocleg pod namiotami. Biwak był wspaniałą okazją do podsumowania pracy drużyny, sprawdzianu radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nabycia nowych umiejętności oraz rozwoju samodzielności. Świetna zabawa, nowe wiadomości i nawiązane przyjaźnie to wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci. Ta niezapomniana przygoda była możliwa dzięki wsparciu dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych - Izabeli Piotrowskiej, komendanta Hufca ZHP Turek - druha Roberta Chmielewskiego, Wójta Gminy Turek - pana Karola Mikołajczyka, który zapewnił transport na miejsce biwaku oraz dzięki uprzejmości Państwa Franciszka i Emilii Pyziaków, którzy od 20 lat goszczą harcerzy. Organizatorami biwaku byli: phm. Izabella Frątczak, phm. Marta Bakalarz, druhna Anna Knop oraz druh Mariusz Dróżdż.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4

Podobne artykuły

Była gra miejska, świeczkowisko i strzelanie z...

Była gra miejska, świeczkowisko i strzelanie z łuku....

30 list.
Harcerze z Hufca ZHP Turek pamiętają o swoich...

Harcerze z Hufca ZHP Turek pamiętają o swoich...

2 list.
Wędrowali w czasie i przestrzeni. X Złaz...

Wędrowali w czasie i przestrzeni. X Złaz Harcerski...

12 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama