Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów podstawówek

Piąta edycja Powiatowego Konkursu  Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów podstawówek - fot. SP we Władysławowie
fot. SP we Władysławowie 

Dwudziestu uczestników, uczniów reprezentujących dziesięć szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego wzięło udział w piątej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej we Władysławowie.

Po uroczystym otwarciu konkursu, uczestnicy przystąpili do części pisemnej konkursu. Test składał się z 30 pytań z zakresu edukacji zdrowotnej, wynikającej z podstawy programowej kształcenia ogólnego, poszerzonej o treści programu „Trzymaj Formę” oraz tematykę tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia. Ideą konkursu jest bowiem nie tylko rywalizacja i prezentacja osiągnięć uczniów, ale także propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży oraz zachęcenie ich do podnoszenia swojej wiedzy i świadomości prozdrowotnej.

reklama

Uczestnicy tegorocznego konkursu mieli okazję wysłuchać prelekcji dr inż. technologii żywności i żywienia człowieka Katarzyny Hryciuk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, która poruszyła problematykę napojów energetyzujących i ich wpływu na zdrowie młodych osób. Ponadto dla wszystkich przybyłych czekał zdrowy poczęstunek i degustacja zdrowych przekąsek, który został przygotowany dzięki wsparciu Firmy „Kupiec” z Paprotni oraz Mleczarni w Turku.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, która wyłoniła troje laureatów. Pierwsze miejsce zajął Piotr Potyralski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Drugie miejsce przypadło Wojciechowi Woźniakowi ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie, a trzecie wywalczyła Antonina Kostrzewska ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie.
Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników konkursu ufundował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku. Tegoroczną edycję konkursu wspierało finansowo także Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot. SP we Władysławowie2
fot. SP we Władysławowie3
fot. SP we Władysławowie4

Podobne artykuły

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Nie ma drugiej takiej osoby w gminie...

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów....

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama