Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27 małżeństw z medalami od Prezydenta RP

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27 małżeństw z medalami od Prezydenta RP - fot.: UG Malanów
fot.: UG Malanów 

Niezwykle uroczyście przebiegały obchody Złotych Godów 27 par małżeńskich z pięćdziesięcioletnim stażem z terenu gminy Malanów. Msza święta, potem odznaczenia, gratulacje i poczęstunek. Nie zabrakło również występów dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

Mszę świętą w intencji złotych jubilatów w kościele parafialnym w Malanowie sprawował ks. prałat Stanisław Płaszczyk. Dalsza część uroczystości odbywała się w restauracji Hacjenda. To właśnie tam wójt Ireneusz Augustyniak odznaczył jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

reklama

Wśród odznaczonych są: Maria i Józef Barczakowie, Stanisława i Stanisław Borkowscy, Marianna i Tadeusz Bortnowscy, Eugenia i Jan Bukowiccy, Jadwiga i Adam Cebulowie, Stefania i Adam Dębowscy, Irena i Stanisław Gołdykowie, Helena i Stanisław Grossowie, Maria i Bonifacy Gruszczyńscy, Teresa i Eugeniusz Gryceczkowie, Teresa i Stanisław Grzesznikowie, Stanisława i Józef Herbichowie, Daniela i Bogdan Kowalscy, Henryka i Kazimierz Kowalscy, Maria i Józef Kubaccy, Ewa i Marian Kulbiedowie, Krystyna i Stanisław Łuczakowie, Zofia i Jan Łuczyńscy, Danuta i Józef Maciejewscy, Zofia i Stanisław Miesiakowie, Marianna i Zdzisław Nowakowie, Helena i Stanisław Perlińscy, Marianna i Antoni Rosiakowie, Zofia i Stanisław Różańscy, Zofia i Kazimierz Tomaszakowie, Jadwiga i Jan Wąglowie oraz Marianna i Józef Włodarczykowie.

Jubilaci zostali też obdarowani kwiatami i listami gratulacyjnymi przez gminny samorząd, a całość urozmaicili swoimi występami uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Malanowie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Malanów2
fot.: UG Malanów3
fot.: UG Malanów4

Podobne artykuły

Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

20 wrz.

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama