Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W Malanowie jest dobrze dzięki ludziom dobrej woli. Absolutorium dla wójta Augustyniaka

W Malanowie jest dobrze dzięki ludziom dobrej woli. Absolutorium dla wójta Augustyniaka - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

Jednogłośnego absolutorium udzielili radni gminy Malanów swojemu wójtowi. Ireneusz Augustyniak, wyróżniony w maju Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, nie krył zadowolenia, dziękując „wszystkim ludziom dobrej woli”, czyli cytując swoim zwyczajem tekst jednego z największych polskich przebojów, piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Tradycyjnie do końca czerwca, samorządy muszą podjąć decyzję o udzieleniu absolutorium dla włodarzy gmin i miast. We wtorkowy poranek w obradach sesji absolutoryjnej uczestniczyli radni gminy Malanów. – Jeszcze bardziej motywuje mnie to do pracy – mówił wójt Ireneusz Augustyniak, dziękując radnym za udzielenie absolutorium. – Bardzo się cieszę, że akceptujecie moje działania. Chciałbym z tego miejsca podziękować radnym, sołtysom, moim współpracownikom, pracownikom urzędu, dyrektorom szkół i innych jednostek samorządowych. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pani skarbnik. To dzięki niej budżet na 2021 rok jest pasmem sukcesów – wyliczał wójt, wspominając nadwyżkę oraz zmniejszenie zadłużenia gminy z 10 do 8,5 miliona złotych. – Nieraz pani skarbnik tonuje nawet moje nadmierne zapędy inwestycyjne po to, aby wszelkie wskaźniki się zgadzały i chciałbym, żeby tak nadal trwało – mówił wręczając Marzannie Szczap bukiet kwiatów.

reklama

Wtorkowe obrady były też okazją do zaprezentowania raportu o stanie gminy. Przygotowany już po raz czwarty dokument, podsumowuje kluczowe działania samorządu w 2021 roku. Dodatkowo, aby przybliżyć mieszkańcom kierunek, w którym zmierza gmina, przygotowano wykresy obrazujące zmiany zachodzące w rozmaitych obszarach działania na przestrzeni kilku ostatnich lat. Raport na pewno napawa optymizmem nie tylko wójta. – Jest dobrze, działamy w dobrym kierunku – mówił podczas obrad. To z pewnością dobra wiadomość w tych niepewnych czasach. Raport dostępny jest na gminnym Biuletynie Informacji Publicznej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

20 wrz.

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama