środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

1°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Sztafeta i ćwiczenia bojowe. XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Sztafeta i ćwiczenia bojowe. XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - fot.: UG Przykona
fot.: UG Przykona 

W pierwszą wakacyjną sobotę, dziewczęta i chłopcy z młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu tureckiego, zmagali się na zawodach sportowo-pożarniczych rozgrywanych według regulaminu CTIF.

Punktualnie o godz. 9.00, na stadionie przy Zespole Szkół w Przykonie rozpoczęła się uroczysta zbiórka młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu całego powiatu tureckiego, które zgłosiły swój udział w zawodach strażackich. Odbywają się one według zasad ustalonych przez Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF). Zawody przeprowadzano w sekcji żeńskiej i męskiej. W pierwszej z nich znalazły się drużyny z Chylina, Będziechowa, Kowali Pańskich i Żdżar, z kolei w drugiej zespoły ze Słodkowa, Gąsina, Głuchowa, Turku, Boleszczyna, Chylina, Będzechowa i Kowali Pańskich.

reklama

Drużyny brały udział w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. Po zakończeniu zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów, ustalono następujące wyniki zawodów:

W kategorii dziewcząt już po raz dwunasty niepokonane okazały się członkinie MDP OSP Żdżary. Drugie miejsce zdobyły druhny z MDP OSP Chylin, trzecie – MDP OSP Będziechów, czwarte – MDP OSP Kowale Pańskie

W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczyli druhowie z MDP OSP Głuchów, drugie MDP OSP Kowale Pańskie. Miejsce trzecie zdobyli członkowie MDP OSP Chylin, a czwarte MDP OSP Będziechów. Na dalszych pozycjach uplasowały się drużyny z OSP Gąsin, OSP Boleszczyn, OSP Słodków i OSP Turek.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 600 złotych, ufundowane przez Zdzisława Skoniecznego. Natomiast każda z drużyn startujących w XII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, oprócz medali i dyplomów, otrzymała czeki o wartości 300 złotych.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Przykona2
fot.: UG Przykona3
fot.: UG Przykona4
fot.: UG Przykona5
fot.: UG Przykona6

Podobne artykuły

Trzecie miejsce razy dwa. Reprezentacja Turku...

Trzecie miejsce razy dwa. Reprezentacja Turku na...

9 list.
Jakie akcesoria i sprzęt są przydatne w pracy...

Jakie akcesoria i sprzęt są przydatne w pracy strażaka?

7 list.
Maja i Lena wróciły z medalami. Reprezentacja...

Maja i Lena wróciły z medalami. Reprezentacja Klubu...

7 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama