Bożonarodzeniowy Jarmark w Dobrej! Jedzonko, występy, stragany. Przybywajcie!

sobota 10 grudnia 2022

Danieli, Bohdana, Julii

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Świętojański rowerowy zawrót głowy! Pierwszy wakacyjny rajd w gminie Tuliszków

Świętojański rowerowy zawrót głowy! Pierwszy wakacyjny rajd w gminie Tuliszków - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Wysiłek nie poszedł na marne! Każdy kto w upalne niedzielne popołudnie dosiadł swoich dwóch kółek i przejechał 15 kilometrów trasy wiodącej z Gadowskich Holendrów do Ogorzelczyna, mógł potem odpocząć, podjeść a nawet wziąć udział w specjalnym świętojańskim konkursie.

"Tradycja, kultura, ruch....krzepią nasz duch" – takie motto przyświeca całemu przedsięwzięciu – cyklowi sześciu rajdów rowerowych, organizowanych w okresie wakacyjnym w gminie Tuliszków. Wspólny przejazd na rowerach odbywa się w tempie rekreacyjnym, jest więc czas na podziwianie uroków gminy.

reklama

Ponieważ pierwszy z rajdów odbywał się tuż po Nocy Świętojańskiej, właśnie tradycjom związanym z tym prastarym świętem, poświęcono część artystyczną imprezy. Podczas postoju nad rzeką Pową, członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gadowskie Holendry "Kobiety Gospodarne" oraz mieszkanki Sarbicka, przygotowały część artystyczną osadzoną w nurcie tradycji świętojańskich, której punktem kulminacyjnym było puszczenie wianków na rzekę.

Na mecie rajdu, na strudzonych upałem cyklistów czekali gospodarze wsi Ogorzelczyn – mieszkańcy, uczniowie miejscowej szkoły i strażacy z OSP, którzy przygotowali pyszne jedzenie i napoje, a także konkursy i zabawy.

Kolejny rajd już za niespełna dwa tygodnie. W niedzielę, 10 lipca cykliści wyruszą z Ogorzelczyna i przejadą do Wielopola. Warto zbierać pieczątki za udział w rajdzie. Cztery uprawniają do udziału w losowaniu głównej nagrody – roweru!


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UGiM Tuliszków2
fot.: UGiM Tuliszków3
fot.: UGiM Tuliszków4
fot.: UGiM Tuliszków5
fot.: UGiM Tuliszków6
fot.: UGiM Tuliszków7
fot.: UGiM Tuliszków8

Podobne artykuły

Pruchniaki, Kwaski i szkoła w Dobrej - to oni...

Pruchniaki, Kwaski i szkoła w Dobrej - to oni...

24 paźd.
Już w niedzielę TurIno po raz dziesiąty!...

Już w niedzielę TurIno po raz dziesiąty! Sprawdź jak...

19 paźd.
Pieczone ziemniaki i złota jesień! Integracyjny...

Pieczone ziemniaki i złota jesień! Integracyjny Rajd...

9 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama