sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do urzędu!. Gorący okres wykorzystują oszuści.

Jeszcze tylko dwa dni na złożenie deklaracji do urzędu!. Gorący okres wykorzystują oszuści.
 

Jeszcze tylko dwa dni mają właściciele domów, aby złożyć do właściwego urzędu gminy deklarację o sposobie ogrzewania nieruchomości. Fakt ten wykorzystują oszuści próbójący wyłudzić dane osobowe.

Jak informuje Urząd Gminy w Malanowie, na terenie gminy pojawiły się osoby, które odwiedzają mieszkańców w domach i podszywają się pod pracowników Urzędu Gminy lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferując pomoc w wypełnianiu deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw oraz wniosku o dodatek osłonowy, oszuści próbują wyłudzić dane osobowe.

reklama

Urząd Gminy w Malanowie przestrzega mieszkańców i informuje, że pracownicy urzędu nie odwiedzają właścicieli czy zarządców domów i nie zbierają od nich deklaracji. Urząd nie upoważnił też nikogo do świadczenia pomocy w wypełnianiu deklaracji w domach. W związku z takimi sygnałami trafiającymi do Urzędu mieszkańcy proszeni są o zachowanie środków ostrożności.

Złożenie deklaracji o źródle ciepła jest obowiązkowe. Każdy właściciel domu lub mieszkania musi do 30 czerwca tego roku złożyć deklarację, w której ujawni urzędnikom, czym się ogrzewa. Za niezłożenie deklaracji w terminie grozi kara finansowa, mandat w wysokości 500 zł, a jeżeli sprawa trafi do sądu będziemy musieli liczyć się nawet z grzywną 5 tysięcy złotych.

źródło: UG Malanów

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I...

23 lip.
Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec...

Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec powiatu...

21 lip.
Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i...

Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i biżuterię

14 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama