Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku

Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku - fot. Starostwo Powiatowe w Turku
fot. Starostwo Powiatowe w Turku 

Elżbieta i Józef oraz Renata i Krzysztof Kurzawowie z Wichertowa (gmina Przykona), otrzymali jedną z dziesięciu nagród, przyznanych przez kapitułę konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Na wtorkowej sesji powiatowej otrzymali gratulacje również od Starosty Tureckiego, Dariusza Kałużnego.

Wielkopolski Rolnik Roku to konkurs, w którym nagradzane są wzorcowe gospodarstwa, mogące uchodzić za wizytówki wielkopolskiego rolnictwa. Gospodarstwa prowadzone przez laureatów cechują się wysokim poziomem produkcji rolniczej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz dobrą organizacją pracy.

reklama

Tegoroczna edycja jest jubileuszową - konkurs Siewcy roku obchodzi okrągłą, bo 20-letnią rocznicę. Przez ten czas udział w nim wzięło ponad 1300 rolników z Wielkopolski, a 195 zostało nagrodzonych statuetką. Do grona wyróżnionych dołączyli w tym roku gospodarze z powiatu tureckiego. Państwo Kurzawowie zajmują się produkcją mleka, nagrodę uzyskali w kategorii „Produkcja roślinna i/lub zwierzęca”. Trzy lata temu zostali laureatami regionalnego konkursu KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Niewątpliwie świadczy o tym jak przykładne gospodarstwo prowadzą.

W tegorocznej edycji Wielkopolskiego Rolnika Roku wystartowało 45 gospodarstw rolnych z regionu. Kapituła konkursu wyróżniła 20 z nich. Wśród nominowanych znalazło się jeszcze jedno małżeństwo z terenu powiatu tureckiego – Izabela i Tomasz Andrzejewscy z gminy Brudzew.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści...

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści z...

3 paźd.
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama