Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Tureckiego

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Tureckiego - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Inwestowanie w infrastrukturę drogową, służbę zdrowia i edukację to, jak po raz kolejny podkreślał starosta Dariusz Kałużny, niezmienne priorytety powiatu tureckiego. - Możemy się różnić, ale się szanujemy – mówił, dziękując za udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Tureckiego za 2021 rok.

We wtorek, 28 czerwca, odbyła się absolutoryjna sesja Rady Powiatu Tureckiego. Radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania oraz absolutorium budżetowego dla Zarządu. Ubiegłoroczny plan dochodów, który przedstawiła skarbniczka Teresa Borkowska, zrealizowano na poziomie 101,29 procent, zaś poziom realizacji wydatków to 88,34 procent. Taka realizacja dochodów i wydatków, pozwoliła na nadwyżkę budżetową w wysokości 11.261.798,33. Dochody powiatu wyniosły 109.790.530,18 zł. w tym na zadania rządowe wykonane w kwocie 10.258.078,37 zł. Wydatki zrealizowano w kwocie 98.528.731,85 zł.

reklama

Starosta Dariusz Kałużny podziękował wszystkim pracownikom Starostwa i jednostek organizacyjnych, za zaangażowanie i rzetelną pracę. Wyrazy uznania za okazaną pomoc, skierował też do wiceministra Ryszarda Bartosika.

Zgodnie z nowym ustawowym obowiązkiem, sesji absolutoryjnej towarzyszyła prezentacja „Raportu o stanie powiatu”. Przedstawiona prezentacja medialna, przygotowana na jego podstawie, przedstawia najważniejsze zadania powiatu i jest dostępna na stronach instytucji.


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3

Podobne artykuły

Bądź widoczny, noś odblaski! Policyjna akcja na...

Bądź widoczny, noś odblaski! Policyjna akcja na...

z wczoraj
Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści...

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści z...

3 paźd.
Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama