piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zgoda buduje we Władysławowie. Posumowanie roku 2021 i absolutorium dla kobiecych rządów Elżbiety Klanowskiej

Zgoda buduje we Władysławowie. Posumowanie roku 2021 i absolutorium dla kobiecych rządów Elżbiety Klanowskiej - fot.: UG Władysławów
fot.: UG Władysławów 

Najważniejsza sesja w samorządowym kalendarzu – absolutoryjna, już także za radnymi gminy Władysławów. Podczas odbywających się w środę obrad, radni zadecydowali o udzieleniu wójt Elżbiecie Klanowskiej wotum zaufania i absolutorium. Wszystko to w dobrej atmosferze: zgody, zrozumienia i współpracy.

Raport o stanie gminy, w kompleksowy sposób obejmujący najważniejsze obszary działalności samorządu, nie tylko finansowe ale również związane z polityką społeczną, realizowanymi programami i strategiami, przedstawiła sekretarz Anna Feliks.

reklama

Choć kolejny pandemiczny, rok 2021 był pełen wyzwań, udało zrealizować się większość zamierzonych celów. – Niezmiernie się cieszę, że pomimo piętrzących się trudności potrafimy się zjednoczyć i konsekwentnymi decyzjami dokonywać wielu zmian w naszej gminie. Dumna jestem ze współpracowników, którzy często bezinteresownie pomagają realizować obowiązki. Był to rok ważnych przedsięwzięć. W zdecydowanej części zrealizowaliśmy je ze środków zewnętrznych – podkreślała Klanowska, zaznaczając, że przy planowaniu zadań na kolejne lata, władze gminy, jako priorytetową, stosują zasadę zrównoważonego rozwoju, aby uzyskać maksymalny efekt z minimalnym zaangażowaniem własnych środków. Mimo rosnących wydatków majątkowych, w ciągu trzech kolejnych lat udało się nie zaciągać kredytów. Z kolei wydatki na inwestycje zaplanowano na 5,4 mln zł, a dzięki pozyskiwanym środkom, udało się zwiększyć tę kwotę do poziomu blisko 7,4 mln zł.

- Dziękuję za zaangażowanie, zrozumienie i zaufanie. Za to, że inicjowaliście zadania inwestycyjne. Swoje podziękowania skierować chcę od stopnia centralnego, od rządu, po władze wojewódzkie i powiatowe. Dziękuję radnym, sołtysom, dyrektorom szkół i jednostek organizacyjnych, mieszkańcom, współpracownikom oraz osobom zaangażowanym w stowarzyszeniach, a w sposób szczególny dziękuję strażakom, bo ostatnie lata były bardzo trudne, a ich pomoc – nieoceniona mówiła Elżbieta Klanowska po uzyskaniu absolutorium.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała...

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie...

27 wrz.
Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

26 wrz.
Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy...

Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy Władysławów

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama