piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022
 

Za nimi emocjonujący poranek. – Przyznam, że nie spałam od piątej rano – mówi Elżbieta Karwacka, dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Maturzyści, ich rodziny, nauczyciele i dyrektorzy szkół we wtorek, 5 lipca poznali wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości.

- To przyjemność odbierać takie wyniki – mówi Danuta Szczepanik, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego w Turku. – Cieszymy się bardzo. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku.

reklama

W Liceum Ogólnokształcącym do matury przystąpiło 256 absolwentów. Tegoroczna zdawalność to 91,4 procent (w ubiegłym roku wyniosła 92,4 procent). 19 maturzystów ma możliwość poprawki, tylko trzy osoby nie będą mogły jeszcze w tym roku przystąpić do ponownego egzaminu.

W Zespole Szkół Technicznych w Turku spośród 222 tegorocznych abiturientów, 176 zdało egzamin. 38 ma możliwość poprawki egzaminu w sierpniu, 8 osób z takiej szansy nie może skorzystać. Tegoroczna zdawalność wynosi niemal 80 procent i jest o ponad osiem punktów procentowych wyższa od ubiegłorocznej. – Jestem naprawdę zadowolona z tych wyników. Te osiem osób, które nie zdały to naprawdę mała ilość – mówi Wioletta Adamiak, dyrektorka ZST, zaznaczając, że zarówno ona jak i pozostali nauczyciele byli pełni obaw po niemal dwuletniej edukacji zdalnej.

Wyższą, w porównaniu z ubiegłoroczną, zdawalnością egzaminu maturalnego, może też pochwalić się Elżbieta Karwacka, dyrektorka ZSR SKP w Kaczkach Średnich. tegoroczna zdawalność w Zespole Szkół Rolniczych to 47,5 procent (w 2021 roku szkolnym wynosiła 33,3 procent). Do egzaminu przystąpiło 120 absolwentów, 57 osób zakończyło go wynikiem pozytywnym, 36 ma szansę na poprawkę w sierpniu. Bez takiego prawa pozostaje 23 absolwentów.

reklama

- Za nami wszystkimi duży wysiłek – podkreśla Elżbieta Karwacka. – Mam nadzieję, że nasi uczniowie będą w przyszłości dobrze wspominać nie tylko maturę, ale wszystkie lata spędzone w naszej szkole.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Współpraca i patronat. Porozumienie ZSR CKP w...

Współpraca i patronat. Porozumienie ZSR CKP w...

17 maj.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.
Bartosik odwiedził ukraińską młodzież. 21...

Bartosik odwiedził ukraińską młodzież. 21 uczniów w...

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama