piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Z Ogorzelczyna do Wielopola. Cykliści z gminy Tuliszków odkrywają uroki najbliższej okolicy

Z Ogorzelczyna do Wielopola. Cykliści z gminy Tuliszków odkrywają uroki najbliższej okolicy - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Warto było popedałować w niedzielę do Wielopola! Niepewna pogoda nie wystraszyła cyklistów z gminy Tuliszków, którzy tłumnie wybrali się w trasę kolejnego rajdu po drogach i dróżkach swojej małej ojczyzny.

W niedzielę, 10 lipca, odbył się drugi z sześciu rajdów rowerowych zaplanowanych w gminie Tuliszków, w ramach wydarzenia pod nazwą "Rajdy rowerowe w Gminie i Mieście Tuliszków. Tradycja, kultura, ruch, krzepią nasz duch!”

reklama

Mimo niepewnej pogody, na starcie imprezy w Ogorzelczynie zebrała się niemała grupa zwolenników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach z najrozmaitszych grup wiekowych.

Cykliści pokonali trasę do Wielopola, gdzie pod nowiutką wiatą przy świetlicy wiejskiej czekało na nich mnóstwo atrakcji : pyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wielopolu i Sołectwo Wielopole oraz zabawy i konkursy z nagrodami

Następny rajd rowerowy odbędzie się już 24 lipca. Tym razem trasa poprowadzi cyklistów z Wielopola do Wróbliny, gdzie, jak zwykle, będzie na nich czekać mnóstwo atrakcji. Zapisy na rajd prowadzi Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby, płatne przy zapisie. Za udział w jednym rajdzie uczestnik otrzymuje jedną pieczątkę. Cztery pieczątki upoważniają do brania udziału w losowaniu o nagrodę główną, jaką jest rower.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UGiM Tuliszków2
fot.: UGiM Tuliszków3
fot.: UGiM Tuliszków4
fot.: UGiM Tuliszków5
fot.: UGiM Tuliszków6
fot.: UGiM Tuliszków7
fot.: UGiM Tuliszków8

Podobne artykuły

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień...

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień Sportu w...

4 paźd.
Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama