Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Absolutoryjne ostatki w Tuliszkowie. Radni jednomyślni ponad podziałami

Absolutoryjne ostatki w Tuliszkowie. Radni jednomyślni ponad podziałami  - fot.: Michał Jarek
fot.: Michał Jarek 

- Patrząc z perspektywy tego co dzieje się w tym roku to ten 2021 był naprawdę dobry i spokojny. Teraz żyjemy z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc, tak naprawdę nie wiemy co będzie dalej – mówił na absolutoryjnej sesji burmistrz Krzysztof Roman.

Nie bacząc na przepisy, które narzuciły samorządom obowiązek zwołania sesji absolutoryjnej do końca czerwca 2022 roku, drugie najważniejsze obrady Rady Miasta w Tuliszkowie zwołano dopiero na połowę lipca. – Rok który jest za nami był bardzo owocny. Myślę, że możemy go bardzo dobrze podsumować – mówił z ukontentowaniem burmistrz w swoim sprawozdaniu, dotyczącym niekoniecznie jedynie ubiegłego roku.

reklama

Tego nie przeoczył Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Janczewski, który chwilkę później wypunktował wszystkie odstępstwa w raporcie o stanie gminy, odbiegające od określonych przepisami ustawy. – Pan panie burmistrzu przede wszystkim unika kontaktu z Radą – zarzucał włodarzowi Janczewski. – Czy pan spotyka się kiedykolwiek z radnymi żeby ustalić co będziemy robić? Nie! Czy Pan przychodzi na komisje? Pan wychodzi z obrad! A Pan przede wszystkim powinien z radnymi rozmawiać. Moim zdaniem ten raport jest tendencyjny.

Mimo zagorzałej dyskusji nad raportem i inwestycjami w poszczególnych sołectwach, radni jednogłośnie byli za udzieleniem absolutorium dla burmistrza. Tym samym radni ostatniej gminy w powiecie tureckim wywiązali się ze swojego obowiązku.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Michał Jarek2
fot.: Michał Jarek3
fot.: Michał Jarek4

Podobne artykuły

W Tuliszkowie mają

W Tuliszkowie mają "Szatnie na medal"

23 wrz.
Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców....

Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców. Narodowy...

20 wrz.
Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS...

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama