sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie Sun Garden

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie Sun Garden - fot.: Sun Garden
fot.: Sun Garden 

Trzydzieści lat minęło od chwili, kiedy Ewald Kösters przyjechał do niewielkiej miejscowości Malanów i zadecydował o kupnie dwóch rozpadających się hal po firmie Polino. W ubiegłym tygodniu zorganizowano uroczyste obchody jubileuszowe Sun Garden, w których udział wziął wójt Malanowa, Ireneusz Augustyniak.

Jak mówi sam założyciel firmy, niejednokrotnie z niedowierzaniem patrzy, jak początkowo niewielka produkcja rozwinęła się w międzynarodowy koncern, zatrudniający niemal pięć tysięcy pracowników w pięciu krajach Europy wschodniej, od Polski po Rumunię. Założona w 1982 roku przez Ewalda Köstersa, firma rodzinna, której pierwszą siedzibą zostało miasto Neuenkirchen, już na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła ekspansje na rynki wschodnie.

reklama

Po trzydziestu latach funkcjonowania w Malanowie, Sun Garden zatrudnia tu około trzech tysięcy pracowników, wciąż inwestując w innowacyjną infrastrukturę. W 2016 roku powstał nowy biurowiec, w 2019 – specjalny magazyn do przechowywania artykułów o dużej długości, a w 2020 – w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Powierzchnia zajmowana przez malanowski zakład wynosi w tej chwili 160 tysięcy metrów kwadratowych.

Z okazji 30-lecia istnienia oddziału Sun Garden w Malanowie, wójt gminy Ireneusz Augustyniak na ręce Ewalda Köstersa przekazał gratulacje i życzył dalszej owocnej współpracy z samorządem oraz energii, pomysłowości i wytrwałości w dynamicznym rozwoju firmy.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie Sun Garden - fot.: Sun Garden

Podobne artykuły

W Malanowie jest dobrze dzięki ludziom dobrej...

W Malanowie jest dobrze dzięki ludziom dobrej woli....

21 czerw.
Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27...

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27 małżeństw z...

20 czerw.
Reprezentacja z Turku nie miała sobie równych....

Reprezentacja z Turku nie miała sobie równych. XXXI...

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama