piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Najbliższy weekend pełen imprez! Przegląd powiatowych atrakcji tylko u nas!

Najbliższy weekend pełen imprez! Przegląd powiatowych atrakcji tylko u nas!
 

Przed nami wyjątkowo atrakcyjny weekend. Zawody konne, modelarskie, tańce, hulanki i swawole… Najbliższa sobota i niedziela będą obfitować w mnogość wszelakich rozrywek. A kompendium wiedzy o nich znajdziecie jak zwykle tylko u nas!!!

Muzyczny Port Władysławów

Choć pomylić nasz powiatowy Władysławów z nadmorskim Władysławowem, niektórym wciąż się zdarza, władze gminy postanowiły wykorzystać chyba owo podobieństwo i tegoroczne Dni Władysławowa odbędą się pod hasłem „Muzyczny Port Władysławów”. Impreza rozpocznie się na rynku w sobotę, 23 lipca o godz. 15.00. Na mieszkańców Władysławowa i ich gości będą czekać dmuchańce, wystawa zabytkowych aut, stoiska z rękodziełem artystycznym, jedzeniem i słodyczami. Od 17:30 rozpoczną się koncerty zespołów muzycznych m.in. Szpilki, Voyager Music i Sumptuastic.

reklama

Zawody modelarskie i konne. Przykona i Kowale Księże zapraszają

W Przykonie już po raz drugi odbędą się zawody o Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów. O tytuł Mistrzów Wodnego Pilotażu powalczą zapaleni hobbyści, miłośnicy modelarstwa lotniczego. W sobotę i niedzielę, 23 i 24 lipca, nad zbiornikiem w Przykonie odbędzie się drugi zestaw konkursów tegorocznej edycji Pucharu. Kraksy, widowiskowe powietrzne ewolucje, akrobacje, wyścigi, ryk silników – tego z całą pewnością w najbliższy weekend w Przykonie nie zabraknie. Start sobotnich zawodów około 11.00.

Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody Gminy Turek oraz Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Gminy Turek rozpoczną się w niedzielne przedpołudnie. O godz. 10:00 w szranki staną powożący zaprzęgami konnymi. W przerwie pomiędzy zawodami organizatorzy zaplanowali niespodziankowy pokaz oraz tor treningowy dla pasjonatów hobby horse. Impreza w Kowalach Księżych to rozrywka dla całych rodzin – na maluchy będzie czekać wiele atrakcji takich jak trampolina, kuce, stoisko z lodami, goframi i balonami. Warto również odwiedzić kącik Stowarzyszenia Patataj. Na wszystkich głodnych czekać będzie przepyszny swojski żurek!

Rodzinne świętowanie na pikniku w Feliksowie

W sobotę, 23 lipca na placu przy świetlicy w Feliksowie (gm. Malanów), odbędzie się piknik rodzinny. Impreza rozpocznie się o godz. 17:00. Wśród atrakcji organizatorzy zaplanowali: pokaz strażacki i ratownictwa medycznego, dmuchańce, zabytkowe samochody i motocykle, konkursy sportowe dla najmłodszych, słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla. Zabawą taneczną pokieruje DJ Tobiasz Jerry.

Rajd rowerowy i spływ kajakowy, czyli aktywna niedziela

Kolejny rajd rowerowy w gminie Tuliszków odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Tym razem cykliści wyruszą z Wielopola i dotrą do Wróbliny, gdzie już tradycyjnie będzie na nich czekać masa atrakcji.

reklama

W niedzielę też odbędzie się spływ kajakowy, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury "Wozownia" w Kolnicy. Uczestnicy spływu o godz. 11:00, mają stawić się na zbiórce w Kozubowie, skąd przejadą do Uniejowa. Tam, w samo południe, rozpocznie się spływ do Kozubowa.

Plakaty wszystkich wymienionych imprez znajdziecie pod artykułem.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.
Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz...

Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz zaczarowała...

30 lip.
Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w...

Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w błocie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama