sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Festyn rodzinny ze strażacką nutą. Mnóstwo atrakcji i dziecięcego uśmiechu w Feliksowie.

Festyn rodzinny ze strażacką nutą. Mnóstwo atrakcji i dziecięcego uśmiechu w Feliksowie. - Festyn w Feliksowie 2022 / fot. OSP Feliksów
Festyn w Feliksowie 2022 / fot. OSP Feliksów 

W sobotę 23 lipca odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Feliksowie oraz Sołectwo Feliksów. Mimo początkowo złej pogody frekwencja podczas festynu dopisała. Było mnóstwo zabawy, konkursów i dziecięcego uśmiechu.

Festyn rozpoczęła Loteria Fantowa, która podobnie jak rok wcześniej cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy przewidzieli aż 300 fantów, które rozeszły się w mgnieniu oka. Przeprowadzono także lubiane przez dzieci konkurencję sportowe przygotowane i przeprowadzone przez OSiR w Malanowie. Po podsumowaniu sportowych rywalizacji i zliczeniu wyników nagrodzono najlepsze miejsca w dwóch kategoriach. Nagrody oraz puchary wręczył Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, oraz Pani Sołtys Aleksandra Tyma.

reklama

Największe zainteresowanie zgromadzonych wzbudził widowiskowy pokaz strażacki przeprowadzony wspólnie przez druhów z OSP Feliksów oraz OSP Malanów. Strażacy ochotnicy zademonstrowali swoją sprawność w akcji ratunkowej, której głównym elementem było ratowanie pasażerów z palącego się auta przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

W ciągu trwania pikniku można było przejechać się bryczką konną, obejrzeć zabytkowe samochody oraz motocykle. Dla wszystkich dzieci były darmowe dmuchance, wata cukrowa, popcorn oraz lody. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla, domowych ciast, herbaty, kawy czy zimnego piwka. Na koniec sołeckiej integracji przygotowano zabawę taneczną poprowadzoną przez DJ Tobiasz-Jerry.

Jak zawsze organizatorzy stanęli na wysokości zadania i sprawili wiele radości przybyłym mieszańcom Feliksowa a w szczególności uradowanym dzieciakom.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Strażacy z jednostek  z terenu powiatu...

Strażacy z jednostek z terenu powiatu tureckiego...

8 sierp.
Najbliższy weekend pełen imprez! Przegląd...

Najbliższy weekend pełen imprez! Przegląd...

22 lip.
Podpisano umowę na

Podpisano umowę na "Przebudowę drogi w miejscowości...

13-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama