sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

OSP Turek i myśliwi pomagają zwierzętom w czasie suszy

OSP Turek i myśliwi pomagają zwierzętom w czasie suszy - fot. OSP Turek
fot. OSP Turek 

Skromne opady deszczu to nie tylko zagrożenie pożarowe w lasach ale także trudny okres dla zwierząt zamieszkujących lasy. Brak intensywnych opadów deszczu oraz zima podczas której zabrakło śniegu spowodowały że susza w lasach  to wyraźne zagrożenie dla życia jego mieszkańców.

Problem wyschniętych sadzawek i wodopojów w lasach z powodu obecnej suszy zauważają leśnicy oraz myśliwi. Ci ostatni to nie tylko pasjonaci polowań i zwierzęcych trofeów, to także społeczność dbająca o mieszkańców lasów. Dożywiają obserwują i wspierają leśne zwierzęta. Jednym z takich przykładów jest wspólna akcja członków Koła Łowieckiego nr 14 "Tur", którzy widząc panującą suszę do pomocy zaprosili także strażaków ochotników z OSP Turek.

reklama

W miniony poniedziałek 25 lipca na terenie łowieckim wspomnianego koła została dowieziona woda do wodopojów dla zwierząt. Strażacy z OSP Turek zasilili miejsca w których pragnienie gaszą zwierzęta z terenu pod nadzorem Nadleśnictwa Turek w ilości kilku tyś. litrów wody.

Przypominamy, że nie tylko zwierzęta w lasach potrzebują wody ale także pszczoły, którym warto taki mini wodopój zorganizować. Wystarczy niskie naczynie wypełnione wodą z kamykami na których pszczoły mogą przysiąść i ugasić pragnienie.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. OSP Turek2
fot. OSP Turek3

Podobne artykuły

#SadziMy! 1200 darmowych sadzonek czeka na...

#SadziMy! 1200 darmowych sadzonek czeka na nowych...

29 wrz.
To nie parking ani droga dla wszystkich. Las...

To nie parking ani droga dla wszystkich. Las rządzi...

21 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama