wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w błocie i sentymentalny rajd rowerowy śladami kopalni! Weekend czeka na Was!

Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w błocie i sentymentalny rajd rowerowy śladami kopalni! Weekend czeka na Was!
 

Przed nami ostatni lipcowy weekend, który jak zwykle dostarczy mnóstwo wrażeń. Pozostaje tylko trzymać kciuki za pogodę, bo z tą może być różnie...

Nocny koncert w piątek w "Wozowni"

Na wyjątkowy koncert Joanny Aleksandrowicz "Od Nocy do Nocy" zaprasza do kolnickiego parku przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” Turkowska Unia Rozwoju. Joanna Aleksandrowicz wraz z zespołem zaprezentuje na nim utwory z najbardziej znanych polskich filmów i musicali: „Noce i Dnie”, „Vabank” czy „Halo Szpicbródka”. Będą też tanga Astora Piazzolli, które wokalistka śpiewa w języku polskim. Przy światłach żarowych retro lamp i abażurów, na scenie okolonej starymi drzewami, artystka przeniesie nas w świat marzeń z czarno-białych i klisz filmowych czasów złotego wieku X muzy.

reklama

„Od Nocy do Nocy” doczekało się również albumu w złotym wydaniu. Płyta ukazała się w grudniu 2020 roku. Będzie można ją nabyć po zakończeniu koncertu. Początek koncertu o godz. 20:30.

„Minionki” zapraszają do kina TUR

Nie zmieściłeś się w weekend w kinie na Minionkach? No problemos! Kevin, Steward i Bob czekają na Ciebie na dodatkowych seansach! Już od piątku, 29 lipca do poniedziałku, 1 sierpnia włącznie, w kinie TUR odbywać będą się dwa dodatkowe seanse dziennie. Fanów Minionków zapraszamy na godz. 13:00 oraz 15:00. Pozostałe seanse odbędą się zgodnie z planem.

Ekstremalny bieg w błocie, czyli „Husar Race”

W ostatni dzień lipca śmiałkowie, którzy nie boją się wysiłku, błota i rozmaitych niespodzianek na trasie, mogą wziąć udział w Ekstremalnym Biegu Służb Mundurowych „Husar Race”. Organizatorami wydarzenia są OSP Wyszyna, klub Baszta Wyszyna oraz Urząd Gminy Władysławów.

Podobnie jak w latach ubiegłych licząca sobie 6,5 kilometra trasa biegu przewiduje wiele utrudnień i przeszkód. W biegu wystartują przedstawiciele wszystkich służb mundurowych z całej Polski. Każdy z uczestników otrzyma bogaty pakiet startowy a w nim m.in. koszulka, posiłek regeneracyjny, woda oraz paczka od sponsorów! Po biegu głównym wystartuje również mini bieg z przeszkodami "Mały Husarz" dla najmłodszych. Patronat nad zawodami objął Ryszard Bartosik – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

reklama

Rodzinna zabawa w Kunach

W niedzielne popołudnie na placu przy remizie OSP w Kunach rozpocznie się Piknik Rodziny. Wśród wielu atrakcji m.in. gry, zabawy i konkursy z nagrodami, dmuchany plac zabaw oraz koncerty. Wystąpią „Seniorskie Nuty”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta i zespół „Wolter”. Początek imprezy już o godz. 14:00.

Wakacyjny Rajd Rowerowy śladami kopalni

Również w niedzielę, o godz. 15:00, przed budynkiem Urzędu Miasta w Turku, zaplanowano zbiórkę wszystkich uczestników kolejnego Wakacyjnego Rajdu Rowerowego. 30-kilometrowa trasa powiedzie szlakiem pokopalnianych zbiorników i osadników. Będzie to więc podróż sentymentalna. W trakcie rajdu zaplanowano piknik na plaży w Bogdałowie. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze dziś do godz. 15:00, pod numerem telefonu 63 2223086. Liczba miejsc ograniczona!

Koncert przy fontannie zwieńczy projekt ALSA

Od 25 lipca w siedzibie Stowarzyszenia „Przystań” trwały warsztaty taneczno-wokalno-teatralne ALSA 2022. Była to już kolejna edycja Akademii Letnich Spotkań Artystycznych dla dzieci i młodzieży. W niedzielę o godz. 19:00, przy fontannie na Placu Wojska Polskiego odbędzie się koncert finałowy z pokazem grup teatralnej, wokalnej i tanecznej. Projekt dofinansowany z budżetu Powiatu Tureckiego.

Nasza relacja wideo z jednego z wieczornych koncertów w rynku w ramach ALSA 2018

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
Podobne artykuły
List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku...

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku

5 czerw.
Miasto Turek: Fontanna i jej otoczenie...

Miasto Turek: Fontanna i jej otoczenie wymagają odnowienia

24 maj.
Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie...

Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie renowacji centralnej...

22 maj.
Koncepcja rewitalizacji rynku

Koncepcja rewitalizacji rynku

22 maj.
Powstaje projekt przebudowy rynku

Powstaje projekt przebudowy rynku

27 lt.
Czas kolęd i pastorałek. Konkurs dla dzieci i...

Czas kolęd i pastorałek. Konkurs dla dzieci i młodzieży z gminy Brudzew

13-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama