piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Potrzebna krew grup minusowych. Najbliższa zbiórka już w sobotę w Galewie

Potrzebna krew grup minusowych. Najbliższa zbiórka już w sobotę w Galewie
 

W środę odbyła się kolejna zbiórka krwi w turkowskim MDK. Kto chciałby zostać krwiodawcą i wesprzeć potrzebujących, a przegapił dzisiejszy termin, może zrobić to w czasie odpustu w Galewie już w najbliższą sobotę.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu apeluje do wszystkich, którzy chcieliby oddać krew i mają taką możliwość. – Potrzebna jest zwłaszcza krew grup minusowych, nasze stany magazynowe grup minusowych są praktycznie puste – mówi Donata Nowak z RCKiK w Kaliszu.

reklama

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

Zbiórka krwi odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia w Szkole Podstawowej w Galewie. Rejestracja chętnych do oddania krwi w godzinach 8:30-12:30.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Turkowianie oddali niemal 12 litrów krwi....

Turkowianie oddali niemal 12 litrów krwi. Kolejna...

4 sierp.
Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

3 sierp.
Udało się pozyskać ponad 19 litrów krwi....

Udało się pozyskać ponad 19 litrów krwi. Kolejna...

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama