środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR

Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR - fot.: UG Władysławów
fot.: UG Władysławów 

Nie da się ukryć, że pierwszy dzwonek już za chwilę. Powrót dzieci z gminy Władysławów do szkół z pewnością umili nowy sprzęt komputerowy, który trafił już do ich rąk. To pierwsza transza urządzeń zakupionych w ramach projektu ,,Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

Dofinansowanie można było otrzymać m.in. na: sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiający pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami.

reklama

O przyznanie środków wnioskowała Gmina Władysławów na podstawie wniosków (oświadczeń) złożonych przez rodziców bądź opiekunów prawnych uczniów lub pełnoletnich uczniów szkół średnich, zamieszkałych w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej, oraz których krewni w linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny) tam pracowali.

Gmina Władysławów otrzymała grant w kwocie 300.000,00 zł. Uroczyste przekazanie pierwszej partii komputerów i tabletów miało miejsce w piątek, 19 sierpnia, w Urzędzie Gminy. Sprzęt na ręce dzieci i młodzieży oficjalnie przekazali Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik oraz Skarbnik Gminy Marzena Ressel.

Łącznie do dzieci i młodzieży z terenu gminy Władysławów trafi 100 laptopów, 18 komputerów stacjonarnych oraz 5 tabletów. Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, działanie REACT-EU. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Boisko, kanalizacja, plac zabaw i miejsca...

Boisko, kanalizacja, plac zabaw i miejsca...

5 grudz.
Udało się przed zimą! Wodociąg na Orlej we...

Udało się przed zimą! Wodociąg na Orlej we...

30 list.
Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

30 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama