środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas przegląd imprez z całego powiatu!

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas przegląd imprez z całego powiatu!
 

Przed nami ostatni sierpniowy weekend. Łapcie wakacyjne chwile wolności, bo już w czwartek 1 września i początek nowego roku szkolnego. Wśród weekendowych atrakcji znajdziemy pchli targ, podwójne dożynki, zawody strażackie w Kawęczynie i mecz Tura z Teleszyną!

Pchli targ już w sobotę rano

Lipcowy pchli targ, zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Turku, spotkał się ze świetnym przyjęciem. Kapryśna pogoda nieco zamieszała w planach organizatorów i niektóre atrakcje trzeba było odwołać. Tym razem ma być inaczej. Podręczniki szkolne, zabawki, książki, porcelana i wiele innych przedmiotów będzie można kupić i sprzedać już w najbliższą sobotę w parku przy MDK. Wstęp wolny zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Impreza startuje o godz. 9:00, a dobra pogoda jest przyklepana.

reklama

Zawody strażackie w gminie Kawęczyn

W sobotę o godz. 10:15, rozpoczną się XLVIII Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP z gminy Kawęczyn. Wystartują zarówno drużyny MDP jak i KDP i OSP. Impreza odbędzie się na placu przy Urzędzie Gminy.

Dzień Dziabki w Grzymiszewie

W sobotnie popołudnie Koło Gospodyń Wiejskich z Grzymiszewa zaprasza na „Dzień Dziabki”. Początek imprezy o godz.17:00. W programie loteria fantowa, degustacja potraw z ziemniaka, dmuchańce dla dzieci oraz zabawa taneczna. Impreza odbędzie się na placu przy tamtejszym OSP.

A może Stand Up w Uniejowie?

A może macie ochotę na Stand Up z wieczorkiem tematycznym w stylu amerykańskim? Tylko w sobotę w uniejowskim Hotel&Spa Kasztelan Uniejów wystąpią Szymon Baraniecki i Robert Żuchowski. Wstęp wolny, ale musicie mieć powyżej 16 lat :) start godz. 19:00

Dożynki w Żukach...

W niedzielę, 28 sierpnia, na terenie Szkoły Podstawowej w Żukach odbędą się Gminno-Miejsko-Parafialne Dożynki. W programie m.in. część obrzędowa, część artystyczna i zabawa taneczna z zespołem Aplauz. Początek imprezy o godz. 12:00

reklama

...i w Tuliszkowie

Na tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne w gminie Tuliszków zapraszają dwa sołectwa – Zadworna i Wymysłów. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15:30, uroczystą mszą świętą dziękczynną z udziałem Orkiestry Dętej MGOK. Po mszy uroczysty orszak dożynkowy przejdzie do amfiteatru w tuliszkowskim parku, gdzie odbędzie się obrzęd dożynkowy (prowadzenie zespół Jesień) oraz część artystyczna. O godz. 19:00 rozpocznie się koncert Pablo, a po nim dyskoteka. W czasie imprezy zaplanowano dodatkowe atrakcje: kulinarne prezentacje sołectw gminy, stoiska promocyjne firm i rękodzielników, strefa zabaw dla dzieci, dmuchane zamki i zagroda zwierzęca.

Koniec wakacji w siodle 

Na zakończenie wakacji w siodle zaprasza Stajnia Roka. Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę od godz. 10:00. W programie sparing klubowy, pokaz niespodziankai  zawody hobby horse

Inauguracja sezonu meczowego

W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 17:00, meczem Tura 1921 Turek z Teleszyną Przykona, rozpocznie się sezon 2022/2023. W czasie meczu będzie można nabyć Skarb Kibica wydany przez MGKS Tur 1921 Turek.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

21 paźd.
Wideo: Dynia ma potencjał! Gospodynie z Żuk też!

Wideo: Dynia ma potencjał! Gospodynie z Żuk też!

17 paźd.
Festiwal Dyni w Żukach

Festiwal Dyni w Żukach

17 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama