wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nowi nauczyciele mianowani w mieście i powiecie. Burmistrz i Starosta wręczyli akty awansów

Nowi nauczyciele mianowani w mieście i powiecie. Burmistrz i Starosta wręczyli akty awansów - fot.: UM w Turku
fot.: UM w Turku 

W końcówce sierpnia wręczono akty awansów na stopień nauczyciela mianowanego. Z rąk burmistrza Romualda Antosika otrzymało je czworo nauczycieli szkół podstawowych z terenu miasta, z kolei starosta Dariusz Kałużny wręczył, również cztery, nauczycielom ze szkół ponadpodstawowych, działających na terenie powiatu.

Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem na drodze rozwoju zawodowego pedagogów. Ewelina Rygiert, nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 4, Karolina Leszczyńska, nauczycielka w Przedszkolu Samorządowym nr 6, Kamil Walaszczyk, nauczyciel religii w Szkole Podstawowej nr 4 i Radosław Maciaszczyk, nauczyciel nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 5, już kilka tygodni temu zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Dopełnieniem formalności było złożenie ślubowania przed Godłem Państwowym, w obecności Burmistrza Turku.

reklama

Nauczyciele ze szkół średnich odbyli prawie trzyletni staż zawodowy, na egzaminie zaprezentowali swój dorobek i odpowiadali na pytania egzaminujących członków komisji. Barbara Ressel, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w ZST w Turku oraz troje nauczycieli z ZSR CKP w Kaczkach Średnich: Anita Nawrot, nauczycielka informatyki i przedmiotów zawodowych w zawodzie technik reklamy i technik programista, Ilona Pietruszewska, nauczycielka wychowawczyni w internacie i Sebastian Soszyński, nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie technik pojazdów samochodowych, uroczyste ślubowanie złożyli w ostatni piątek sierpnia.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Nowi nauczyciele mianowani w mieście i powiecie. Burmistrz i Starosta wręczyli akty awansów - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

z wczoraj

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan"....

24 list.
Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika...

Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika socjalnego w...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama