środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dwa finały, pierwsza szprycha i losowanie roweru. Rowerowy weekend w Tuliszkowie

Dwa finały, pierwsza szprycha i losowanie roweru. Rowerowy weekend w Tuliszkowie - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Gmina Tuliszków rowerami stoi! „Tradycja, Kultura, Ruch – krzepią nasz duch” – właśnie pod takim hasłem przez całe wakacje trwał cykl rajdów rowerowych, których malownicze trasy pozwoliły poznać najpiękniejsze zakamarki gminy. Ostatni z nich odbył się w pierwszą sobotę września.

Miłośnicy dwóch kółek wystartowali już w czerwcu. Od tamtej pory rajdy przyciągały cyklistów, którzy nie bacząc ani na upały ani na burze i deszcze, pokonywali wspólnie kolejne kilometry. Finały poszczególnych rajdów odbywały się w kilku sołectwach gminy Tuliszków, których mieszkańcy przeogromnie zaangażowali się w organizację i z dumą przyjęli role gospodarzy goszczących dzielnych rowerzystów.

reklama

W sobotę, 3 września cykliści wyruszyli z Kiszew do Tuliszkowa, gdzie Rada Samorządu Mieszkańców Miasta Tuliszkowa przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich w Tuliszkowie, przygotowała pyszny poczęstunek dla uczestników wydarzenia. Burmistrz Krzysztof Roman podziękował wszystkim sołectwom, które zaangażowały się w organizację poszczególnych rajdów rowerowych, wręczając statuetki przedstawicielom sołectw. Statuetki otrzymały również Małgorzata Ast, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie i główny organizator rajdów oraz Tomasz Pałasz, który zainicjował rajdy rowerowe w gminie.

Okazały puchar z rąk burmistrza trafił również do przedstawicieli Sekcji Turystyki Rowerowej CIKLO PTTK z Konina, za pomoc w organizacji rajdów i zapewnienie bezpieczeństwa przejazdu rowerzystom. Konińscy cykliści nie pozostali dłużni i odznaczyli Krzysztofa Romana pierwszą w historii Rowerową Szprychę o numerze 001. Odznaczenie to wręczane jest tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju kultury rowerowej.
Głównym punktem programu było jednak losowanie nagrody głównej – roweru. Szczęśliwym zwycięzcą został Henryk Fabiański, który nie omieszkał wypróbować nowego jednośladu.

Z kolei w niedzielę, w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie odbył się Finał 37. Bursztynowego Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego po Wielkopolsce Wschodniej.
Już od piątku do Tuliszkowie zjeżdżali się cykliści z całej Polski. Podczas finału zostały wręczone puchary, podziękowania i nagrody w organizowanych konkursach.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UGiM Tuliszków2
fot.: UGiM Tuliszków3
fot.: UGiM Tuliszków4
fot.: UGiM Tuliszków5
fot.: UGiM Tuliszków6

Podobne artykuły

Recytowali patriotyczne wiersze. Gminny Konkurs...

Recytowali patriotyczne wiersze. Gminny Konkurs...

10 list.
Bo Polacy nie gęsi i swój język mają! Ale czy...

Bo Polacy nie gęsi i swój język mają! Ale czy go...

19 paźd.
Przyjechali zawodnicy z całej Polski. X...

Przyjechali zawodnicy z całej Polski. X Ogólnopolski...

13 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama