środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wójt Augustyniak docenił ciężką pracę. Uczniowie z gminy Malanów ze stypendiami naukowymi

Wójt Augustyniak docenił ciężką pracę. Uczniowie z gminy Malanów ze stypendiami naukowymi - fot.: UG Malanów
fot.: UG Malanów 

O tym, że warto się uczyć, wie z pewnością każdy młody mieszkaniec gminy Malanów. Na ostatniej sesji Rady Gminy, najlepsi uczniowie otrzymali stypendia za osiągnięte wyniki.

Wręczenie stypendiów odbywało się wyjątkowo późno, bo jak stwierdził wójt Ireneusz Augustyniak, pod uwagę brano nie tylko oceny z pierwszego semestru, ale również z drugiego. Zmiana ta została wprowadzona uchwałą Rady Gminy Malanów w lipcu 2021 r. – Stypendia wręczamy od 2008 roku z mojej inicjatywy i są one coraz wyższe – podkreślał wójt. Wyróżnienia przysługują uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uzyskali średnią ocen minimum 5,00. Otzrymali je: siedmioro uczniów Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, dziewięcioro ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie i 49 z Malanowa. Osiem stypendiów wręczono uczniom szkół ponadpodstawowych, zamieszkujących na terenie gminy Malanów.

reklama

Osobną kategorię stanowią stypendyści wyróżnieni nagrodą za szczególne osiągnięcia naukowe. Należą do nich: Lena Dzieciątkowska, która zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Maja Grzelka – za zajęcie III miejsca w XVIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego ,,Z zachwytu dla istnienia’’ poświęconego życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizowanego przez Fundację Instytut Tertio Millennio, Maja Szamburska – za zajęcie II miejsca w XXVI Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Szymon Bregierski – za tytuł finalisty XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Malanów2
fot.: UG Malanów3
fot.: UG Malanów4
fot.: UG Malanów5
fot.: UG Malanów6
fot.: UG Malanów7
fot.: UG Malanów8
fot.: UG Malanów9

Podobne artykuły

Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

25 list.
Nowy sprzęt dla druhów strażaków z OSP Malanów

Nowy sprzęt dla druhów strażaków z OSP Malanów

27 paźd.
Będzie

Będzie "cimno i zimno", a na święta bez lampek?...

14 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama