środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona! Oryginalne konkursy na dożynkach w Malanowie

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona! Oryginalne konkursy na dożynkach w Malanowie - fot.: CKiBP w Malanowie
fot.: CKiBP w Malanowie 

Jak dobrze i szybko wydoić krowę wie każdy dobry gospodarz. I właśnie dojenie krowy na czas było tematem jednego z konkursów zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie, podczas Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych, które odbywały się w pierwszą niedzielę września w Malanowie.

II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w dojeniu krowy polegały na pozyskaniu jak największej ilości mleka z wymion sztucznej krowy. W szranki stanęło sześciu śmiałków. W regulaminowym czasie 30 sekund, bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Tomczak, zastępca burmistrza Dobrej, któremu udało się pozyskać ponad litr mleka. Drugie miejsce, z wynikiem 900 mililitrów, zajęła Izabela Migdalska reprezentująca gminę Kawęczyn, a na trzeciej pozycji uplasował się przedstawiciel gospodarzy, Józef Dzięcioł, który uzyskał wynik 650 mililitrów mleka.

reklama

Drugim konkursem było przeciąganie liny, które odbyło się tuż przed koncertem zespołu Imperium. W rywalizacji udział wzięło 5 drużyn reprezentujących gminy z terenu powiatu tureckiego. Po emocjonującej rywalizacji najlepsi okazali się reprezentanci Kawęczyna, drugie miejsce zajęła gmina Malanów, a trzecie Tuliszkowa. Najlepsi uczestnicy obu konkursów otrzymali z rąk Starosty Dariusza Kałużnego oraz Wójta Gminy Malanów Ireneusza Augustyniaka, pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Sun Garden oraz bony i vouchery ufundowane przez Restaurację Hacjenda.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: CKiBP w Malanowie2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5

Podobne artykuły

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

z wczoraj
Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o...

Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o swoim...

5 grudz.
Plakatem w HIV i substancje psychoaktywne,...

Plakatem w HIV i substancje psychoaktywne,...

5 grudz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama