poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Wielkopolski Klub Rodzin w Dobrej inauguruje działalność. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek

Wielkopolski Klub Rodzin w Dobrej inauguruje działalność. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek
 

Wielkopolski Klub Rodzin w Dobrej rusza już we wrześniu. Pierwsze spotkanie połączone z projekcją filmu „Wyspa Puffinów” odbędzie się w najbliższy piątek.

Zajęcia dla dzieci do lat pięciu i ciekawe spotkania dla ich rodziców – mieszkańców gminy Dobra – tak w dużym skrócie przedstawia się idea Klubu, który powstaje w ramach współpracy gminy z samorządem województwa wielkopolskiego i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Gmina Dobra znalazła się wśród czterech wybranych z terenu Wielkopolski samorządów, które otrzymały 60-tysięczną dotację na utworzenie klubu. Klub będzie działał w budynku żłobka gminnego, po godzinach jego funkcjonowania. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

reklama

-W tej chwili mamy zapisanych siedem rodzin – informuje Monika Sobańska, koordynatorka projektu. Biorąc pod uwagę zakładany limit miejsc (15 rodzin), jest jeszcze trochę wolnej przestrzeni. W ofercie nowo powstałego klubu znajdziemy zajęcia edukacyjno-rozwojowe, poradnictwo i konsultacje specjalistyczne (z psychologiem, pedagogiem, logopedą, fizjoterapeutą i położną) oraz warsztaty kulturalno-edukacyjne.

Jedyne co martwi to krótki okres realizacji programu, który skończy się wraz z grudniem 2022 roku. Monika Sobańska ma jednak nadzieję, że jeśli projekt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, władze gminy postanowią o przedłużeniu jego funkcjonowania i finansowaniu go z własnego budżetu lub znalezieniu innego źródła.

Warto śledzić profil Klubu na facebooku. Zapisy na poszczególne zajęcia odbywają się w siedzibie żłobka lub pod numerem telefonu: 787 234 720.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Magiczna Chatka TO NIE TYLKO SALA ZABAW, TO...

Magiczna Chatka TO NIE TYLKO SALA ZABAW, TO MIEJSCE KREATYWNEGO ROZWOJU!

13 maj.
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Dzieci,...

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Dzieci, młodzież i rodzice na...

1 maj.
Powiat turecki sportem stoi czyli 24. Gala...

Powiat turecki sportem stoi czyli 24. Gala podsumowująca...

19 st.
Wideo: Podarujmy dzieciom święta! Rusza...

Wideo: Podarujmy dzieciom święta! Rusza coroczna zbiórka Miejskiego...

08-11-2023
Pomachaj kierowcy i bezpiecznie przejdź na...

Pomachaj kierowcy i bezpiecznie przejdź na drugą stronę ulicy....

12-09-2023
Rodzina ciągle poszukiwana! Potrzebna...

Rodzina ciągle poszukiwana! Potrzebna bezpieczna przystań dla czwórki...

19-07-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama