wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Uznanie dla młodego sportowca z Przykony. Kajetan Bajzert z wizytą w Starostwie

Uznanie dla młodego sportowca z Przykony. Kajetan Bajzert z wizytą w Starostwie - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

O Kajetanie Bajzercie z Przykony pisaliśmy już w sierpniu. Czternastoletni zawodnik Klubu Bokserskiego „Zagłębie Konin” ma na swoim koncie ogromne sportowe osiągnięcia. Ciężka praca, intensywne treningi, poświecenie i determinacja przyniosły fantastyczne efekty – młody pięściarz został Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy Młodzików w Boksie.

Kajetan trenuje w klubie Zagłębie Konin, gdzie swoją karierę rozpoczynał także Kamil Gardzielik. Wywalczony medal i trzecie miejsce, na które młody pięściarz zapracował swoimi umiejętnościami sportowymi oraz codziennymi treningami i postawą, są powodem do niekwestionowanej dumy. A powołanie do reprezentacji Polski oraz godne reprezentowanie powiatu tureckiego podczas wszystkich dotychczasowych pojedynków, zwieńczone zdobyciem brązowego medalu w Mistrzostwach Europy Młodzików w Boksie, rozgrywanych w Erzurum w Turcji, wyrazem uznania.

reklama

Gratulacje dla młodego pięściarza wyrazili też Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński. Obecni na spotkaniu naczelnik wydziału edukacji Sławomir Kosobudzki oraz koordynator ds. sportu Mariusz Wachowicz rozważali możliwości wsparcia młodego zawodnika z wielkim potencjałem.

Sportowy entuzjazm syna mocno udzielił się również rodzicom, jak podkreślał obecny na spotkaniu tata Kajetana – Filip Bajzert. Teraz czas na spełnianie marzeń młodego boksera. Tym największym na przyszłość jest zakwalifikowanie się i udział w olimpiadzie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Uznanie dla młodego sportowca z Przykony. Kajetan Bajzert z wizytą w Starostwie - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

z wczoraj

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan"....

24 list.
Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika...

Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika socjalnego w...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama