niedziela 21 lipca 2024

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend w środku września

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend w środku września
 

Dni coraz krótsze, poranki chłodne, obowiązków przybyło... No i nic się nie chce. Tymczasem przed nami wyjątkowo sportowy weekend. Wszystko z powodu Narodowego Dnia Sportu, który w tym roku obchodzimy 18 września. Biegi, rajdy rowerowe i regaty – sportowych atrakcji w powiecie tureckim nie brakuje! Wystarczy się ruszyć!

Pchli targ i "Klatka" w Dobrej i ziemniaczane święto w Żukach

Od godz. 11 w turkowskim MDK wystartuje kolejna edycja pchlego targu. - Serdecznie zapraszamy zwłaszcza wszystkich kupujących i sprzedających podręczniki szkolne – zachęcają organizatorzy.

reklama

W sobotę w Żukach bawić będziemy się na Święcie Pyry! O godz. 14:30 startuje rajd rowerowy "Pyrka na rowerze", a od godz. 16:00 festyn na miejscu imprezowo- wypoczynkowym przy Szkole Podstawowej w Żukach. W programie: ognisko, gry i zabawy dla dzieci, kącik rękodzieła i inne atrakcje.

Po południu kolejna odsłona Teatru w Dobrej. Monodram „Klatka” w wykonaniu Mateusza Marcinkowskiego i reżyserii Katarzyny Żuk, rozpocznie się o godz. 19:00 w CK Dobra. Wstęp dla widzów powyżej 16 lat!

Sobotnie biegi w Malanowie i sportowy weekend w Tuliszkowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie wraz z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Malanowie oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Festiwalu Biegowym Gminy Malanów, który odbędzie się w sobotę, 17 września na boisku piłkarskim. W zawodach mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Malanów oraz uczniowie uczęszczający do jednostek oświatowych na terenie gminy Malanów.

W Tuliszkowie szykuje się za to dwudniowa impreza. Już w sobotę na tamtejszym Orliku rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Kategorii Skrzat. Początek o godz. 10:00. Od godz. 11:00 do 13:00 potrwa Festyn dla dzieci i rodziców (dmuchane zamki, strefa baniek mydlanych). O 11:15 rozpocznie się ZUMBA z Aleksandrą Walaszek, a od 11:45 gry i zabawy z UKS JUDO TULISZKÓW. Wszyscy, którzy chcą popracować nad sylwetką i przeanalizować skład swojego ciała mogą to zrobić od godz. 12:15 z Bartoszem Plucińskim. Od godz. 12:45 pokaz walk w wykonaniu Wielkopolskiego Klubu Sportów Walki w Tuliszkowie, a aktywną sobotę zakończy mecz Seniorów TT z ZKS ORŁY ZAGÓRÓW. Początek spotkania o godz. 17:00.

reklama

Niedziela to trzy mecze rozegrane na stadionie sportowym w Tuliszkowie. O 10.00 spotkanie Trampkarza TT z SKP Słupca, o 11.40 mecz Młodzika TT z APR Oranje Turek, a o 16:00 mecz MGKS TULISIA TULISZKÓW II SENIOR ze Spartą Russów.

Regaty na Przykonie i niedzielne rowerowanie

W sobotę wystartują dwudniowe regaty organizowane przez szkółkę ArMor Sailing na zbiorniku w Przykonie. To jedna z ostatnich okazji do popływania w tym sezonie, warto więc z niej skorzystać.

W niedzielę ruszają dwa rajdy rowerowe. O godz. 14:00 wystartują cykliści na trasie Dobra – Rzechta – Dobra. 15-kilometrową trasę w wyśmienitym towarzystwie, zwieńczy wspólne grillowanie.

Na poszukiwanie jesieni udadzą się uczestnicy rajdu szlakiem pokopalnianych zbiorników i osadników. W programie przewidziano piknik na plaży w Bogdałowie. Początek rajdu w niedzielę o godz. 18:00.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Regaty na zbiorniku Przykona i obchody XX-lecia...

Regaty na zbiorniku Przykona i obchody XX-lecia Klubu "Złota Szekla".

3 lip.
Jarmark Mamy dla całych rodzin już w...

Jarmark Mamy dla całych rodzin już w najbliższą sobotę w Parku...

21 maj.
Lubisz zakupy na pchlich targach? Już w...

Lubisz zakupy na pchlich targach? Już w sobotę kolejny w Miejskim Domu...

14 mrz.
Było bomba, a kto nie był ten trąba! Udany...

Było bomba, a kto nie był ten trąba! Udany powrót do przeszłości w...

04-09-2023
Pchli Targ, giełda winyli i punkowy festiwal!...

Pchli Targ, giełda winyli i punkowy festiwal! To będzie wyjątkowa...

30-08-2023
Wiatr i chmury nie wystraszyły wszystkich...

Wiatr i chmury nie wystraszyły wszystkich żeglarzy! Sobotnie regaty...

08-08-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama