czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie, Zespół Szkół w Przykonie piąty w Wielkopolsce

Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie, Zespół Szkół w Przykonie piąty w Wielkopolsce - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Okazały puchar oraz czek na zakup sprzętu sportowego odebrali uczniowie turkowskiego liceum w piątek, 16 września, na Torze Kajakowym Malta w Poznaniu, gdzie odbywała się Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023.

„Podsumowania współzawodnictwa sportowego za rok 2021/2022” przyniosło piąte miejsce w Wielkopolsce szkole podstawowej z powiatu tureckiego – Zespołowi Szkół w Przykonie. W imieniu społeczności szkolnej nagrodę obierali uczniowie: Marta Pienkowska, Julia Jurkiewcz, Wiktora Salomon i Marika Misiak wraz z dyrektorką Joanną Woźniak-Skopińską i nauczycielem wychowania fizycznego Rafałem Łukasikiem.

reklama

W rywalizacji „Licealiady”, tak samo jak w roku ubiegłym, bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się młodzi sportowcy z Liceum Ogólnkoształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku. To już dziewiąte zwycięstwo w rywalizacji sportowej w historii tej szkoły. Okazały puchar oraz czek na zakup sprzętu sportowego odebrali uczniowie: Weronika Wróblewska, Marianna Stefańska, Oliwier Maciaszek i Kacper Krawczyk wraz z wicedyrektorem Zbigniewem Ryczyńskim i nauczycielem wychowania fizycznego, Arkadiuszem Wappą.

W klasyfikacji powiatów powiat turecki zajął czwarte miejsce. Nagrodę w tej kategorii odbierali: radny i Przewodniczący Komisji Sportu i Promocji Powiatu Tureckiego Andrzej Sochacki, koordynator ds. sportu Mariusz Wachowicz oraz starszy inspektor wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Turku, Joanna Matusiak.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5

Podobne artykuły

Oddali hołd zamordowanym rodakom. 83. rocznica...

Oddali hołd zamordowanym rodakom. 83. rocznica...

20 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama