czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

W Tuliszkowie mają "Szatnie na medal"

W Tuliszkowie mają
fot.: UGiM Tuliszków 

Nowoczesne szatnie wyposażone w szafki skrytkowo-ubraniowe, pufy i nowe ławki, zmodernizowane łazienki, wymieniona instalacja sanitarna i elektryczna – to efekt udziału w projekcie „Szatnie na medal”, do którego przystąpiły Miasto i Gmina Tuliszków.

“Szatnia na medal” to program, w którym jednostki samorządu terytorialnego z województwa wielkopolskiego, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na realizację działań własnych w dziedzinie poprawy i rozwoju infrastruktury sportowej. Dofinansowanie jest przyznawane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a głównym celem tego programu jest poprawa warunków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych.

reklama

Umowę o dofinansowanie zadania w kwocie 90 tysięcy złotych, w imieniu Miasta i Gminy Tuliszków, podpisał burmistrz Krzysztof Roman pod koniec lipca bieżącego roku. Inwestycja polegała na generalnym remoncie trzech szatni w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie.

Nowe obiekty będą służyć uczniom korzystającym z nich przed lekcjami wychowania fizycznego, zawodnikom tuliszkowskich klubów sportowych i wszystkim tym, którzy uprawiają sport w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie. Modernizacja szatni przysłuży się do rozwoju sportu i rekreacji w naszej gminie i ułatwi krzewienie kultury fizycznej. Przeprowadzenie prac remontowych pomieszczeń szatniowo-sanitarnych w hali pozwoliło również dostosować obiekt do osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą robót, wyłonionym w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, został Zakład Usług Budowlano-Remontowych REMBUD. Wartość zadania wyniosła 182 072,28 złotych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UGiM Tuliszków2
fot.: UGiM Tuliszków3
fot.: UGiM Tuliszków4
fot.: UGiM Tuliszków5

Podobne artykuły

Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców....

Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców. Narodowy...

20 wrz.
Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS...

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo...

9 wrz.
Dwa finały, pierwsza szprycha i losowanie...

Dwa finały, pierwsza szprycha i losowanie roweru....

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama