poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie. Wątek szkolny na sesji Rady Gminy Turek

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie. Wątek szkolny na sesji Rady Gminy Turek - fot.: ZSP w Słodkowie
fot.: ZSP w Słodkowie 

- Nie planujemy zamykania szkół i przechodzenia na naukę zdalną – podkreślał wójt gminy Turek, Karol Mikołajczyk w czasie poniedziałkowej Sesji Rady Gminy. – Ktoś źle zinterpretował moje słowa z poprzedniej sesji, zrobimy wszystko, żeby opał na zimę w szkołach był.

Wątek szkolny na wrześniowej sesji rozpoczęła prezentacja nowych dyrektorek czterech szkół podstawowych z terenu gminy. W przypadku Szkół Podstawowych w Cisewie, Chlebowie, Turkowicach i Słodkowie nowe dyrektorki objęły swoje funkcje z początkiem nowego roku szkolnego.

reklama

W czasie sierpniowych obrad, wójt stwierdził, że z powodu wysokich cen i trudnej dostępności opału, trzeba się będzie liczyć z zamknięciem największej placówki w gminie Turek, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie, a tym samym przejścia na edukację zdalną. Ogrzanie gmachu szkoły w Słodkowie to niebagatelne obciążenie dla budżetu gminy – na sezon potrzeba aż 60 ton opału, a to więcej niż we wszystkich pozostałych placówkach razem wziętych.

- Czeka nas trudna zima, ceny opału i energii nie rozpieszczają – mówił Karol Mikołajczyk. – Na moją prośbę dyrektorzy szkół podstawowych wystosowali pisma do PGG, w trzech przypadkach – Kaczki, Chlebów i Turkowice – odpowiedź jest pozytywna, po osiem ton ekogroszku na placówkę. W przypadku Słodkowa odpowiedź jest negatywna, próbujemy jeszcze pozyskać ekogroszek z Węglokoksu, ale jeśli nie uda opału kupić się taniej, będziemy zmuszeni pozyskiwać go po cenach komercyjnych, dlatego apeluję – zróbmy wszystko, żeby tą energię w tym roku oszczędzać – zmniejszając temperaturę popołudniami, nie paląc niepotrzebnego oświetlenia.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Złote Gody w mieście i gminie Turek. Sześć par...

Złote Gody w mieście i gminie Turek. Sześć par...

20 paźd.
Będzie

Będzie "cimno i zimno", a na święta bez lampek?...

14 paźd.
Najlepsze w Wielkopolsce! Mistrzynie sztafety...

Najlepsze w Wielkopolsce! Mistrzynie sztafety są ze...

7 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama