poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie tylko nowy wygląd

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie tylko nowy wygląd - fot.: UG Władysławów
fot.: UG Władysławów 

Będzie ładniej i oszczędniej. Nowa elewacja budynku Szkoły Podstawowej w Wyszynie, choć najbardziej widoczna, to nie wszystko. Roboty budowlane dotyczyły też dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, termomodernizacji ścian, wymiany instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. 

Zrealizowane przedsięwzięcie z pewnością poprawi komfort pracy nauczycieli i uczniów, zmniejszy zużycie paliw i energii elektrycznej, natomiast zamontowanie odnawialnych źródeł energii ograniczy emisję CO2 do atmosfery – podkreślały obecne na piątkowym odbiorze inwestycji wójt Elżbieta Klanowska i dyrektorka szkoły Małgorzata Klimaszewska.

reklama

Prace związane z remontem rozpoczęły się pod koniec maja bieżącego roku. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wyszynie to część inwestycji gminnej dotyczącej remontów budynków szkół w gminie Władysławów: Chylina, Kun i Wyszyny właśnie.

Wykonawcą prac była firma „Usługi Ogólnobudowlane Damian Pieszak” z Liśca Małego. Całkowity koszt brutto odebranych robót to 965.514,58 złotych, a wykonanie inwestycji było możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych w kwocie 2.000.000,00 zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Władysławów2
fot.: UG Władysławów3
fot.: UG Władysławów4

Podobne artykuły

Ze skrzata na przedszkolaka. Uroczyste...

Ze skrzata na przedszkolaka. Uroczyste pasowanie w...

24 list.
Akademia patriotyczna w Szkole Podstawowej w...

Akademia patriotyczna w Szkole Podstawowej w Wyszynie

14 list.
Życzenia, zabawa i tańce. Dzień Seniora we...

Życzenia, zabawa i tańce. Dzień Seniora we...

31 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama