środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy zwycięskie projekty Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy zwycięskie projekty Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego
 

Głosy oddało 249 mieszkańców Tuliszkowa, zaledwie jeden był nieważny. W piątek, 30 września, zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Przypomnijmy, w głosowaniu, które przeprowadzono w ostatnim tygodniu września, mieszkańcy Tuliszkowa wybierali jeden spośród pięciu zgłoszonych projektów. Największą ilość głosów (121), zdobył projekt o nazwie „Przywróćmy mieszkańcom Żabieniec”. Zakłada on przywrócenie i zwiększenie rekreacyjnego potencjału terenu stawu Żabieniec, poprzez jego pogłębienie i utworzenie strefy rekreacyjnej. W ramach projektu rewitalizacji planuje się pogłębienie zbiornika, wykonanie skarp, wywózkę ziemi, usunięcie zarośli wzdłuż linii brzegowej. Zakup ławek i stołów oraz kosza na śmieci, ich montaż nastąpi w czynie społecznym przez Koło nr 21 Tuliszków. Staw Żabieniec w ubiegłych latach stanowił popularne miejsce rekreacji mieszkańców Tuliszkowa, był miejscem gdzie można było wędkować, karmić ptactwo wodne i relaksować się na świeżym powietrzu. Niestety, z upływem czasu staw wypłycił się i zarósł trzciną. Zakładany koszt zadania to 52 700 złotych.

reklama

Na miejscu drugim (z 59 oddanymi głosami), uplasował się projekt budowy oświetlenia płyty boiska stadionu w Tuliszkowie. Dobrze zaplanowane oświetlenie nie tylko zapewni odpowiedni poziom widoczności, ale pozwoli dostarczyć kibicom dodatkowych emocji i wrażeń. Budowa oświetlenia pozwoli prowadzać treningi i inne zajęcia sportowo – rekreacyjne o stałych godzinach, niezależnie od pory roku, co będzie dodatkowym atutem dla użytkowników stadionu. Budowa oświetlenia będzie obejmowała: wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, zgód i decyzji, budowę słupów oświetleniowych, zabudowę opraw oświetleniowych, wykonanie niezbędnych prac budowlano-montażowych, wykonanie pomiarów instalacji elektrycznej oraz nadzór inwestorski. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 130 tysięcy złotych.

Oba projekty zostaną wpisane do budżetu Gminy i Miasta Tuliszków na rok 2023.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Udało się przed zimą! Wodociąg na Orlej we...

Udało się przed zimą! Wodociąg na Orlej we...

30 list.
Nowa droga na osiedlu Wyzwolenia już gotowa

Nowa droga na osiedlu Wyzwolenia już gotowa

29 list.
414 milionów euro z funduszu sprawiedliwej...

414 milionów euro z funduszu sprawiedliwej...

9 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama