Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Historia nie musi być nudna. Uczennice z Turkowic nagrały film na konkurs Patria Nostra

Historia nie musi być nudna. Uczennice z Turkowic nagrały film na konkurs Patria Nostra - fot.: Szkoła Podstawowa w Turkowicach
fot.: Szkoła Podstawowa w Turkowicach 

O tym, jak uatrakcyjnić szkolną naukę historii, wie dobrze ucząca jej Elżbieta Tomczyk ze Szkoły Podstawowej w Turkowicach. Pod jej okiem powstała praca konkursowa – film opowiadający życiu i pracy kobiet w czasach zaborów, który doceniono w czasie VII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra.

Konkurs został podzielony na cztery części, obejmujące swoim zasięgiem wszystkie 16 województw w Polsce. Gala finałowa obszaru zachodniego (w którego skład weszła Wielkopolska), odbyła się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

reklama

W uroczystości brała udział drużyna ze Szkoły Podstawowej im M. Konopnickiej w Turkowicach w składzie: Gabrysia Jaśniewicz, Martynka Zdunek i Zuzanna Rogalska oraz szkolna organizatorka konkursu, nauczycielka historii pani Elżbieta Tomczyk. Uczennice nagrały film o obronie języka polskiego i wiary przez polskie kobiety w czasach, gdy Polska była pod zaborami. Film podobał się publiczności i jurorom. Po głosowaniu drużyna z Turkowic zajęła 15 miejsce z 57 drużyn rejonu zachodniego. To najlepszy jak dotąd wynik turkowickiej szkoły w tym konkursie.

Za swój wkład pracy każda osoba z drużyny otrzymała cenne nagrody. Szczególne podziękowania należą się również Tomkowi Piaseckiemu, który zmontował film z fragmentów nagrań. 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Szkoła Podstawowa w Turkowicach2
fot.: Szkoła Podstawowa w Turkowicach3
fot.: Szkoła Podstawowa w Turkowicach4

Podobne artykuły

Mikołaje i renifery na balkonach....

Mikołaje i renifery na balkonach. Najpiękniejsze...

23 st.
Zrób to dla Ziemi i dla siebie! Wyłącz światło...

Zrób to dla Ziemi i dla siebie! Wyłącz światło na 5...

11 st.
Szopka w bombce i w słoiku. Konkurs na...

Szopka w bombce i w słoiku. Konkurs na...

24-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama