poniedziałek 06 luty 2023

Amandy, Bogdana, Doroty

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dały im wspólne chwile i pyszne dania. Gospodynie z Wojciechowa po raz kolejny ugościły seniorów

Dały im wspólne chwile i pyszne dania. Gospodynie z  Wojciechowa po raz kolejny ugościły seniorów - fot.: KGW Wojciechowianki
fot.: KGW Wojciechowianki 

Zupa krem z pomidorów z chlebkiem ziołowym, pulpeciki w sosie pieczarkowym z ryżem i surówkami z marchewki z kalarepą oraz z czerwonej kapusty z jabłkiem – ślinka sama ciekanie do ust na myśl o przysmakach przygotowanych dla seniorów przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wojciechowianki z Wojciechowa.

Pyszne dania nakarmiły nie tylko żołądki, ale i serca szczególnych gości, których na smaczny i zdrowy posiłek zaprosiły gospodynie z Wojciechowa (gm. Kawęczyn). Wszystko za sprawą programu „Danie Wspólnych Chwil”, realizowanemu z Fundacją Biedronki.

reklama

Zaproszeni seniorzy pojawili się liczną grupą, a do wspólnego stołu zasiedli z nimi goście – wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, radny powiatowy – Jan Gruca, radny Wojciechowa – Sylwester Przyłęcki, sołtys Wojciechowa – Mateusz Pacześny oraz gość specjalny Dariusz Jasiakiewicz. Ten ostatni przeprowadził krótki wykład na temat niebezpieczeństw jakie grożą seniorom oraz udzielił rad jak sobie z nimi radzić.

Kolejne, trzecie już spotkanie zaplanowano z okazji Dnia Babci i Dziadka, na 22 stycznia 2023 roku.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: KGW Wojciechowianki2
fot.: KGW Wojciechowianki3

Podobne artykuły

Gospodynie z Chylina już po raz trzeci ugościły...

Gospodynie z Chylina już po raz trzeci ugościły i...

1 lt.
Od juniora do seniora! WojciechoWIANKI dbają o...

Od juniora do seniora! WojciechoWIANKI dbają o...

31 st.
Zawsze możesz pomóc! Seniorzy z Turku na...

Zawsze możesz pomóc! Seniorzy z Turku na strażackim...

21-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama