Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na stadion w Kaczkach podpisana!

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na stadion w Kaczkach podpisana!
 

- Jestem absolwentem tej szkoły i ona dużo mi dała, to dzięki niej mogłem się realizować dalej. Dziś przyszedł czas na choć minimalne spłacenie zaciągniętego kiedyś długu – wyznał wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik w czasie uroczystego podpisania umowy na modernizację stadionu przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Po sportowych inwestycjach powiatowych realizowanych przy Liceum Ogólnokształcącym, czas na kolejna placówkę – we wrześniu 2023 roku ma być gotowy stadion sportowy na tyłach ZSR w Kaczkach Średnich. To inwestycja ze wszech miar potrzebna i zrozumiała, tym bardziej patrząc na sportowe osiągnięcia wielu pokoleń uczniów. – Nasza szkoła zawsze słynęła ze sportu – podkreślał Ryszard Bartosik. – Myślę, że ten nowy obiekt pozwoli na to, żeby te działania były kontynuowane i rozwijane. Życzmy sobie, żeby ta realizacja przebiegała bez problemów. Środki uzyskane z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 4,6 miliona złotych pozwolą na jej sfinansowanie. Ale najważniejsze jest to, że wy – młodzi przyjaciele będziecie mogli rozwijać swoje talenty sportowe na obiekcie profesjonalnym.

reklama

W poniedziałkowej uroczystości uczestniczył, mimo problemów zdrowotnych, Mirosław Panfil – najbardziej utytułowany nauczyciel ZSR, sportowiec i trener, który wraz ze swoimi uczniami odniósł największe sukcesy lekkoatletyczne, zdobywając medale Mistrzostw Polski i Europy. Głos zabrał wójt gminy Turek, Karol Mikołajczyk, który nie tylko byłym uczniem, byłym sportowcem, przewodniczącym stowarzyszenia jej absolwentów, ale też byłym nauczycielem i dyrektorem placówki. – Razem z Mariuszem (Wachowiczem) jeździliśmy na obozy, na zawody, zdobywaliśmy medale, trenując pod okiem pana profesora Mirosława Panfila. Marzeniem uczniów, nauczycieli, właśnie pana Mirka było, aby taki tartanowy stadion, tu w Kaczkach, powstał. Dzisiaj to marzenie się urzeczywistnia i z tego powodu bardzo się cieszę, również jako wójt. Miejmy nadzieję, ze ten stadion będzie takim impulsem do rozwoju i sukcesów sportowych szkoły – mówił Mikołajczyk.

Umowę na przebudowę stadionu z dyrektorką szkoły, Elżbietą Karwacką, podpisała przedstawicielka wykonawcy inwestycji, firmy PPHU Prebet sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego, Alicja Wałęsa. Wartość umowy na modernizację stadionu wynosi 7.137.701, 28 złotych, z czego 4.662.009,21zł (65,32 procent) wynosi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja 2, a 2.475.692,07złotych (34,68 procent) pochodzi z budżetu Powiatu Tureckiego.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

W sumie przywieźli 14 medali! Lekkoatleci z...

W sumie przywieźli 14 medali! Lekkoatleci z powiatu...

23 st.
Sprzęt komputerowy dla uczniów techników i...

Sprzęt komputerowy dla uczniów techników i szkoły...

18 st.
Mulimedialne wprawki w strzelaniu. Wirtualna...

Mulimedialne wprawki w strzelaniu. Wirtualna...

16 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama