sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Zawody wojewódzkie zakończone sukcesami! Świetne wyniki MDP Głuchów, Chylin i Żdżary!  - fot.: UMiG w Buku

Przyjechało na nie 510 zawodników z 27 wielkopolskich powiatów. Nic więc dziwnego, że cieszą nas wysokie miejsca Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu tureckiego. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął zespół z Głuchowa, trzecie z Chylina. W kategorii dziewcząt drużyna ze Żdżar wywalczyła drugą pozycję!

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP odbywały się w sobotę, 17 czerwca w Buku. W zmaganiach wystartowało 26 drużyn chłopięcych i 23 dziewczęce.

Rywalizacja odbyła się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych, przy wykorzystaniu specjalistycznego toru przeszkód. Walka była zaciekła, sceny widowiskowe, ale wyniki jednoznaczne. Wśród chłopców najlepsi okazali się młodzi głuchowianie. Pozycję trzecią wywalczyła również drużyna z powiatu tureckiego, a mianowicie z Chylina. Warto podkreślić, że na czerwcowych zawodach powiatowych chłopcy z tych MDP wywalczyli dokładnie odwrotne pozycje – triumfował Chylin, a Głuchów zamykał podium.

Dziewczęta ze Żdżar, które na początku miesiąca w Głuchowie były najlepsze w powiecie, na etapie wojewódzkim zajęły drugą pozycję. Przed zwycięskimi zespołami teraz zmagania krajowe.