piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Gospodynie na rowerach! Sobotni rajd KGW Nasze Żuki

Gospodynie na rowerach! Sobotni rajd KGW Nasze Żuki  - fot.: KGW Nasze Żuki
fot.: KGW Nasze Żuki 

Koło Gospodyń Wiejskich "Nasze Żuki" w Żukach w sobotę 15 lipca 2023 r. zorganizowało rajd rowerowy, a skoro pełnia lata to pojechaliśmy nad Zbiornik Przykona.

Rajd został zaplanowany jako wydarzenie realizujące zadanie pn „Przeciwdziałanie przestępczości i promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gminie Turek”, a środki na jego organizację pochodziły z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 r.

reklama

Gdy grupa rajdowiczów zebrała się przy świetlicy wiejskiej w Żukach, omówiono regulamin i przypominano zasady ruchu drogowego. Trasa wiodła ścieżką rowerową aż do Przykony, później już prosto przez tereny pokopalniane, na których obecnie budowana jest farma fotowoltaiczna. Na plaży czekały na rajdowiczów przepyszne jagodzianki od naszych gospodarnych członkiń. Była chwilka na odpoczynek i plażowanie, a niektórzy mieli nawet ochotę na kąpiel w zbiorniku.

Droga powrotna prowadziła przez Gajówkę czyli z górki prosto przez Laski do Żuk. Przejechaliśmy wspólnie prawie 19km. Pomimo żaru z nieba frekwencja była znakomita, bo w rajdzie wzięło udział ponad 70 osób! Rajdowicze otrzymali pamiątkowe przypinki i opaski odblaskowe.

Na rajdowiczów czekała kiełbasa i kaszanka z cebulką grillowana przez naszych strażaków z OSP Żuki, do tego ogórki kiszone, smalczyk, gzik (z sera twarogowego od p. Andrzeja Karbowego z Kalinowej), arbuz, lody dla ochłody, kawa, herbata, napoje oraz jagodzianki, przygotowane specjalnie na tę okazję przez nasze członkinie.

W ramach projektu został zakupiony termos i warnik, które niewątpliwie usprawniły nam działanie oraz 3 mikrofony na statywach, które znacznie poprawią słyszalność, a docelowo będą służyć naszemu zespołowi "Nasze Żuki".

reklama

Dziękujemy policji za stoisko informacyjne i za możliwość wejścia do radiowozu - dzieciaki były przeszczęśliwe. Dziękujemy za przejechaną trasę, wspólną biesiadę i za mile spędzony czas. W tym miejscu pragnę podziękować członkiniom Koło Gospodyń Wiejskich "Nasze Żuki" w Żukach za przygotowanie jedzenia w piątek po południu i w sobotę od rana, za pomoc w tracie biesiady, strażakom za rozłożenie namiotów, pracę przy grillu, zabezpieczenie rajdu i kierowanie ruchem oraz za wspólne sprzątanie. Dziękuję Panu kierownikowi Michałowi Mękarskiemu za pomoc w realizacji projektu. Dziękuję wszystkim za współpracę, pomoc, zaangażowanie. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Kinga Trzmielewska

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: KGW Nasze Żuki2
fot.: KGW Nasze Żuki3
fot.: KGW Nasze Żuki4
fot.: KGW Nasze Żuki5
fot.: KGW Nasze Żuki6
fot.: KGW Nasze Żuki7
fot.: KGW Nasze Żuki8
Podobne artykuły
Rajd rowerowy

Rajd rowerowy "Jeździmy, bo lubimy". Stowarzyszenie "Żuki dla...

19 czerw.
Majówka z Nepomucenem w Żukach już w...

Majówka z Nepomucenem w Żukach już w sobotę! Bedą warsztaty,...

23 maj.
Najpiękniejsza palma wielkanocna w...

Najpiękniejsza palma wielkanocna w Wielkopolsce oraz wyróżnienie za...

13 mrz.
Najpierw wędrowali, potem biesiadowali!...

Najpierw wędrowali, potem biesiadowali! Mikołajkowy Rajd Pieszy w Żukach

07-12-2023
Listy do redakcji: II Festiwal Dyni w Żukach

Listy do redakcji: II Festiwal Dyni w Żukach

24-10-2023
Deszcz im wcale nie przeszkadzał, a grzyby...

Deszcz im wcale nie przeszkadzał, a grzyby były w bonusie! Jesienna...

23-10-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama