wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Zapłacić ciastem za operację, czyli słodka pomoc dla Magdy z Cisewa

Zapłacić ciastem za operację, czyli słodka pomoc dla Magdy z Cisewa - fot.: OSP Cisew
fot.: OSP Cisew 

Prawie 22 tysiące złotych na leczenie i rehabilitację Magdy Pawlak z Cisewa udało się zebrać w czasie niedzielnego charytatywnego kiermaszu ciast. Wszystko dzięki społeczności Cisewa, którego mieszkańcy najpierw powołali komitet społeczny, a potem zorganizowali całe przedsięwzięcie.

O Magdalenie pisaliśmy już nie raz. Młoda, 32-letnia kobieta od kilku lat zmaga się z postępującą chorobą – stwardnieniem rozsianym. Co gorsze, towarzyszą mu ataki ataksji – mimowolne drgawki, które praktycznie uniemożliwiały jej samodzielne wykonanie najprostszych czynności. W lipcu tego roku Magda przeszłą operację neurologiczną, która miała za zadanie wyciszyć ataksję. Cel został osiągnięty – kobieta może samodzielnie umyć zęby, napić się wody i skorzystać z toalety – a to bardzo dużo. Sęk w tym, że i za operację, i za rehabilitację trzeba zapłacić. I to nie mało.

reklama

Sąsiedzi z Cisewa postanowili wesprzeć kobietę i zorganizowali kiermasz ciast. Stragany, na których można było kupić wypieki stanęły w niedziele w trzech miejscach – na targowisku w Cisewie oraz pod kościołami w Obrzębinie i NSPJ w Turku.

Żeby osłodzić sobie życie, a Magdzie pomóc w zebraniu pieniędzy, trzeba było wrzucić do puszki dowolny datek. Sukces kiermaszu przerósł oczekiwania organizatorów – domowe wypieki skończyły się już po dwóch godzinach, a suma zabranych pieniędzy przekroczyła 21,7 tysiąca złotych! Najlepsze jest to, że mimo braku słodkości, zbiórka do puszek wciąż trwała.

- Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji "Kiermaszu z ciastami" dla Madzi Pawlak. Dziękujemy pomysłodawcom, organizatorom, darczyńcom w całości i w szczegółach... OSP Cisew, Kołu Gospodyń Wiejskich w Cisewie KGW Chlebów, firmie EMIKA Marek Kocik, firmie Przesyłki Kurierskie KOSTRZEWA, Materiały do pakowania Balony z helem, wykonawczyniom/wykonawcom, darczyńcom ciast, osobom kwestującym na stoiskach. Dziękujemy za udostępnienie miejsc na kiermasz i oczywiście wszystkim którzy zechcieli nabyć porcję ciasta i wrzucić datek do skarbonki "Dla Madzi” – mówi wzruszony Łukasz Rusek, partner Magdy.

A zbiórka wciąż trwa. Jeśli możecie, wspomóżcie cisewiankę: https://www.siepomaga.pl/magdalena-pawlak

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: OSP Cisew2
fot.: OSP Cisew3
Podobne artykuły
Trwa Kiermasz PIERWSZA GWIAZDKA on-line!...

Trwa Kiermasz PIERWSZA GWIAZDKA on-line! Oglądaj na żywo!

17-12-2023
Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę?...

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Kiermasz rękodzieła...

15-12-2023
Świąteczna solidarność w Malanowie. Turniej...

Świąteczna solidarność w Malanowie. Turniej Piłki Nożnej i...

05-12-2023
To będzie największy kiermasz w powiecie....

To będzie największy kiermasz w powiecie. Już 17 grudnia „PIERWSZA...

03-12-2023
Przed nami czas świątecznych jarmarków! W...

Przed nami czas świątecznych jarmarków! W mieście i powiecie...

25-11-2023
Najpiękniejsze stoiska i wieńce czyli...

Najpiękniejsze stoiska i wieńce czyli gminno-miejsko-parafialne...

28-08-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama