czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

To drugi taki liczny nabór do szkół średnich powiatu tureckiego. Naukę rozpocznie w nich 1221 uczniów

To drugi taki liczny nabór do szkół średnich powiatu tureckiego. Naukę rozpocznie w nich 1221 uczniów
 

Już w zeszłym roku szkoły ponadpodstawowe musiały pomieścić półtora rocznika "pierwszaków". W tym roku było podobnie. To efekt reformy sprzed kilku lat. Dużo „luźniej” zrobi się dopiero we wrześniu 2024.

To nie lada wyzwanie logistyczne stojące przed dyrektorami szkół średnich. Dysponując dotychczasową infrastrukturą, w salach lekcyjnych trzeba bowiem zmieścić półtora rocznika tegorocznych absolwentów podstawówek. A tych w roku szkolnym 2022/2023 było w naszym powiecie 1257. Naukę w szkołach prowadzonych przez Powiat Turecki rozpocznie we wrześniu 1221 uczniów klas pierwszych, są wśród nich również uczniowie-uchodźcy wojenni z Ukrainy.

reklama

W Liceum Ogólnokształcącym w Turku utworzonych zostanie 11 oddziałów, do których uczęszczać będzie 376 „pierwszaków”. Wśród nich znajdzie się też czworo uchodźców z Ukrainy. Największą popularnością w tym roku cieszyły się profile humanistyczno-przyrodniczy oraz biologiczno-chemiczny.

Wybierając Zespół Szkół Technicznych w Turku, absolwenci składali podania do technikum albo szkoły branżowej I stopnia. W jedenastu oddziałach technikalnych naukę rozpocznie 357 uczniów. Do siedmiu oddziałów szkoły branżowej I stopnia przyjęto 194 kandydatów. W tym roku największą popularnością cieszyły się zawody: technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik teleinformatyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.Wśród „pierwszoklasistów” rozpoczynających naukę w ZST znalazło się 9 uchodźców z Ukrainy.

W poniedziałek, 4 września, 299 uczniów klas pierwszych rozpocznie naukę w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Utworzonych zostanie 8 oddziałów technikum i 2 oddziały liceum ogólnokształcącego (w tym 1 oddział przygotowania wojskowego). W technikum największą popularnością cieszyły się w tym roku zawody: technik reklamy, technik architektury krajobrazu, technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Wśród pierwszaków w Kaczkach jest 7 uczniów pochodzących z Ukrainy.

Nowy rok szkolny to też debiut poważnych inwestycji. Młodzież z turkowskiego „Ogólniaka” będzie korzystać z nowej przestronnej i nowoczesnej sali sportowej, a przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, oddany zostanie do użytku nowy pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny z powierzchnią tartanową.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza...

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły...

28 maj.
Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim...

Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje 508 uczniów

7 maj.
Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie...

Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie jest w Technikum!

1 maj.
Będzie większa współpraca między firmą a...

Będzie większa współpraca między firmą a powiatem. Starosta po...

1 lt.
Powiat turecki sportem stoi czyli 24. Gala...

Powiat turecki sportem stoi czyli 24. Gala podsumowująca...

19 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama