piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

To będzie wyjątkowa jesień w Dobrej! Teatr i Stowarzyszenie Zagraj zapraszają na cykl wydarzeń kulturalnych!

To będzie wyjątkowa jesień w Dobrej! Teatr i Stowarzyszenie Zagraj zapraszają na cykl wydarzeń kulturalnych!
 

Po wakacyjnej przerwie, życie wraca na ustalone tory. Również to kulturalne. A Teatr w Dobrej i Stowarzyszenie Zagraj szykują nam jesień pełną niespodzianek. Oj, będzie się działo!

- Co prawda teatry funkcjonują w okresie od września do czerwca, ale my, działający dzięki dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego, funkcjonujemy od początku roku do końca. Dlatego na razie przygotowaliśmy repertuar do grudnia włącznie – tłumaczy Przemysław Dąbrowski, aktor, twórca teatralny, działacz społeczny i prezes Stowarzyszenia Zagraj. Już za tydzień, 23 września, pierwszy spektakl w tym sezonie. – Będzie to komedia „Wszystko o kobietach” chorwackiego dramatopisarza Miro Gavrana, w reżyserii Piotra Bikonta – mówi Dąbrowski. Z gościnnym spektaklem w Dobrej pojawią się aktorki Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka z Łodzi: Mirosław Olbińska, Katarzyna Żuk i Joanna Fiedler.

reklama

W październiku wybory, ale już w listopadzie odbędą się dwa wydarzenia. Pierwszym będzie koncert Chopin – Hymn Wolności w wykonaniu wybitnej pianistki i mieszkanki Zagaja, Leny Ledoff. Później czeka nas kolejna premiera w wykonaniu Zawodowego Teatru Amatorskiego w Dobrej. Po „Opowieści wigilijnej” i „Pchle Szachrajce”, pora na „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Próby do niej ruszyły już w styczniu. To kolejne przedsięwzięcie angażujące lokalną społeczność i to ogromnie zróżnicowaną grupę – w działania teatru włączyli się i najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Dobrej i okolicy. Efekt kilkumiesięcznej pracy poznamy już pod koniec miesiąca.

Również w grudniu Teatr w Dobrej organizuje aż dwa wydarzenia kulturalne. Pierwszym będzie wyjątkowy koncert Jacka Bończyka. Aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wraz z zespołem, wykonają piosenki z repertuaru mistrza polskiej piosenki, Wojciecha Młynarskiego. „Absolutnie” to tytuł samego koncertu i jednego z najbardziej rozpoznawalnych utworów Mistrza. Oprócz niego usłyszymy też m.in. „Bynajmniej“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“ czy „Jesteśmy na wczasach“. Jackowi Bończykowi (vocal) będą towarzyszyć Konrad Wantrych (piano) oraz Wojciech „Gumiś“ Gumiński (kontrabas).

A rok zakończymy tradycyjnie spektaklem „Opowieść wigilijna”, od którego wszystko się zaczęło. Ta uniwersalna opowieść o tym co liczy się w życiu, napisana w połowie XIX wieku przez Charlesa Dickensa, niesie nadzieję rozświetlającą grudniowe mroki. Premiera sztuki, wystawionej przez aktorów-amatorów po raz pierwszy w 2021 roku, cieszyła się ogromnym sukcesem i przyciągnęła tłumy widzów. Pod koniec roku pojawi się kolejna okazja by zobaczyć ją na własne oczy.

Wstęp na wszystkie spektakle i koncerty jest bezpłatny. Wydarzenia odbędą się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Dobrej. Projekt TEATR W DOBREJ realizowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Centrum Kultury w Dobrej oraz Stowarzyszenia ZAGRAJ.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Wakacje dobrze pożegnane. Huczne zakończenie...

Wakacje dobrze pożegnane. Huczne zakończenie lata w Centrum Kultury w...

31 sierp.
Psi goście na spotkaniu autorskim w Powiatowej...

Psi goście na spotkaniu autorskim w Powiatowej Bibliotece Publicznej w...

7 czerw.
I puchar wrócił do Mikulic. Czwarta edycja...

I puchar wrócił do Mikulic. Czwarta edycja Gminnej Ligii Spławikowej...

3 maj.
Msze, kwiaty i koncerty. 232 rocznica...

Msze, kwiaty i koncerty. 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w...

30 kw.
Bardzo muzyczny jubileusz.

Bardzo muzyczny jubileusz. "Serenada" z Dobrej świętuje 30 lat!

24 kw.
Marcowe zajęcia w terenie. Ósma a z Dobrej...

Marcowe zajęcia w terenie. Ósma a z Dobrej bada funkcjonowanie samorządu

10 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama