piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Mają w gminie dobry biznes! Firma VET-LAB z Brudzewa laureatką ogólnopolskiego konkursu

Mają w gminie dobry biznes! Firma VET-LAB z Brudzewa laureatką ogólnopolskiego konkursu - fot.: UG Brudzew
fot.: UG Brudzew 

W środę, 16 listopada, podczas gali w Warszawie, Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki pierwszej edycji konkursu „Biznes Dobry dla Gminy 2023”. Nagrodzono w nim firmy, mające istotny pozytywny wpływ na lokalny rozwój i harmonijnie współpracujących z miejscowym samorządem. Jedną z laureatek została firma VET-LAB z Brudzewa.

Głównym celem konkursu było docenienie firm mających znaczny wpływ na budowanie dobrostanu lokalnych społeczności, a także promocja dobrych relacji biznes-samorząd i wzmocnienie pozytywnego wizerunku samorządów tworzących życzliwy klimat dla przedsiębiorców. Kandydaci zgłaszani byli przez same gminy.

reklama

Na konkurs napłynęło 228 zgłoszeń ze wszystkich 16 województw. Spośród zgłoszonych kandydatur, kapituła, w skład której weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców, a także redakcji Serwisu Samorządowego PAP, wybrała 41 laureatów. Jedną z czterech firm wyróżnionych z terenu Wielkopolski została ta zgłoszona przez samorząd Brudzewa.

- Firma VET-LAB działa już od 33 lat i przez cały ten czas współpraca z gminą przebiega wręcz wzorowo. Organizują zajęcia dla dzieci, uwrażliwiają na los zwierząt również dorosłych, wspierają lokalny klub sportowy Kasztelania, KGW i wszelkie imprezy. Doktor Kwieciński jest wiceprezydentem Europejskiej Rady Weterynaryjnej. Wiele lat temu, widząc konieczność nauki języka angielskiego, żeby zdopingować młodzież, wymyślił konkurs „Shooting Star”, który odbywa się do tej pory – mówi Dominika Kaszyńska-Fisiak, kierowniczka Referatu Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej Urzędu Gminy w Brudzewie. – Tak naprawdę ta nominacja to dowód wdzięczności właśnie za tą, wzorową współpracę.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: UG Brudzew2
fot.: UG Brudzew3
fot.: UG Brudzew4
Podobne artykuły
Rewolucji nie będzie. Danuta Szczepanik...

Rewolucji nie będzie. Danuta Szczepanik pozostanie na stanowisku...

30 list.
Gotowanie po niemiecku! Międzyszkolny konkurs...

Gotowanie po niemiecku! Międzyszkolny konkurs kulinarno-językowy w ZST...

29 list.
Świetlica z podłogówką. Wielkopolska Odnowa...

Świetlica z podłogówką. Wielkopolska Odnowa Wsi wkracza do Boleszczyna!

28 list.
Sobota w lirycznym klimacie, czyli 23. Biesiada...

Sobota w lirycznym klimacie, czyli 23. Biesiada Poetycka w Turku

23 list.
Wielkie powiatowe grzybobranie zakończone i...

Wielkie powiatowe grzybobranie zakończone i podsumowane! Nadleśnictwo...

22 list.
Święto języka angielskiego XV English...

Święto języka angielskiego XV English Non-Stop w I LO w Turku

14 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama