sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Zostań Świętym Mikołajem i pomóż uwierzyć potrzebującym dzieciom w Magię Świąt Bożego Narodzenia!

Zostań Świętym Mikołajem i pomóż uwierzyć potrzebującym dzieciom w Magię Świąt Bożego Narodzenia! - fot.: Milles Studio/shutterstock
fot.: Milles Studio/shutterstock 

Bartek marzy o grze stołowej cymbergaj na nóżkach. 17-letni Piotrek, który mieszka z babcią, o nowych ubraniach, butach i słodyczach. Julia uczy się w zawodzie fryzjera i chciałaby dostać profesjonalną maszynkę do strzyżenia… To tylko niektóre z marzeń dzieci biorących udział w tegorocznej akcji „List do Świętego Mikołaja” Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku. Teraz i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, spełnić je i sprawić, żeby dzieci, których los na co dzień nie rozpieszcza, uwierzyły w magię świąt Bożego Narodzenia.

Nie bez powodu święta Bożego Narodzenia to czas cudów. Tak się jakoś składa, że wtedy po prostu chcemy być lepsi. Nawet jeśli, jak z rozbrajającą szczerością piszą niektóre z dzieci biorących udział w tegorocznej edycji akcji PCPR „w tym roku nie zawsze były grzeczne”. Bo wszystkie dzieci marzą przecież o prezentach. Nawet te siedemnastoletnie, które w świętego Mikołaja pewnie już nie wierzą. Tymi pomocnikami Świętego Mikołaja, którzy spełnią ich marzenia możemy zostać my wszyscy. Wystarczy przeczytać kilka dziecięcych listów, znaleźć i kupić wymarzony prezent i dostarczyć go do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Łąkowej 1 w Turku.

reklama

Książka, słodycze, zestaw lekarski – to tylko kilka pozycji z długiej listy marzeń jedenastoletniej Magdy. Za to Adrian chce tylko duży zestaw klocków LEGO Minecraft. Adam na pierwszym miejscu wymienia różdżkę Harrego Pottera, marzy też o słuchawkach bezprzewodowych i MP4. Fabian chciałby fotel gamingowy, a Staś konsolę Ninento Swich V2.

Oskar i Kuba nie potrafią jeszcze pisać, więc swoje wymarzone prezenty po prostu narysowali. Sześcioletni Oskar chciałby dostać piłkę, hulajnogę i kask. Kuba – hulajnogę, kask i deskorolkę. Dwuletniemu Michałkowi w pisaniu listu pomogła jakaś dobra wróżka. Chłopczyk marzy o drewnianych klockach, piłce, misiu, autku i słodyczach.

Jeśli macie możliwość spełnić jedno z tych dziecięcych marzeń, zgłoście swoją gotowość do PCPR w Turku, dzwoniąc pod numery telefonów: 63 280 11 39/ 63 289 24 06. Trzeba będzie wybrać marzenie do spełnienia, znaleźć prezent, kupić go i dostarczyć do siedziby Centrum. Potem można już cieszyć się z faktu, że dołączyliśmy do tajnej organizacji Świętych Mikołajów, których najbardziej cieszą uśmiechy na twarzach obdarowanych dzieci.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Zostań Świętym Mikołajem i pomóż uwierzyć potrzebującym dzieciom w Magię Świąt Bożego Narodzenia!
Podobne artykuły
Jak okazać wdzięczność i troskę mimo...

Jak okazać wdzięczność i troskę mimo odległości? Podaruj gotowy...

22 kw.
Benefity pracownicze a koszty firmowe - o czym...

Benefity pracownicze a koszty firmowe - o czym pamiętać?

3 kw.
W piłkę grali i na WOŚP zbierali!...

W piłkę grali i na WOŚP zbierali! Charytatywny turniej w szkole w...

16 st.
Prezent dla 10 latka - Wyjątkowy prezent dla...

Prezent dla 10 latka - Wyjątkowy prezent dla młodego odkrywcy?

15 st.
Mali kolędnicy z Malanowa znowu w akcji. W tym...

Mali kolędnicy z Malanowa znowu w akcji. W tym roku zbierali dla dzieci...

12 st.
Mikołaj ramię w ramię z Pyrkiem!  Akcja...

Mikołaj ramię w ramię z Pyrkiem! Akcja charytatywna turkowskiej...

23-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama