czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Przed nami czas świątecznych jarmarków! W mieście i powiecie poczujesz prawdziwą magię świąt

Przed nami czas świątecznych jarmarków! W mieście i powiecie poczujesz prawdziwą magię świąt - fot.: Archiwum Turek.net.pl
fot.: Archiwum Turek.net.pl 

Tuż za rogiem – grudzień! A wiadomo co to oznacza – święta, święta, święta. Samo Boże Narodzenie to okazja do spotkań, wspólnego spędzania czasu, rozmów i zabawy. Ale i przed świętami może być fajnie. Dobrze wiedzą o tym ci, którzy biorą udział w bożonarodzeniowych jarmarkach. Te cieszące się coraz większą popularnością plenerowe imprezy, przywędrowały do nas zza zachodniej granicy. Najpierw odbywały się tylko w dużych miastach, potem w coraz mniejszych, a teraz organizowane są właściwie wszędzie: w szkołach, restauracjach, na rynkach małych miasteczek. Tylko u nas znajdziecie przegląd lokalnych wydarzeń w powiecie tureckim!

Na początek - charytatywnie!

Już w pierwszą niedziele grudnia startują dwie charytatywne imprezy – w Malanowie i Przykonie. III Charytatywny Jarmark Mikołajkowy w Przykonie to tradycyjnie już dobra zabawa i realna pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Impreza potrwa od godz. 12:00 do 20:00 w sali OSP w Przykonie!

reklama

W Malanowie też po raz trzeci i też charytatywnie! Od godz. 9:00 do 14:00, w sali sportowej, będzie można kupić ozdoby świąteczne, pyszne wypieki i domowe przetwory. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Kornelki Wojtczak, maleńkiej mieszkanki Malanowa, która przyszła na świat jako skrajny wcześniak, w 26 tygodniu ciąży.

Świąteczny jarmark w Browarze Turek!

Niezwykle hucznie zapowiada się dwudniowa impreza w Browarze Turek, którą zaplanowano na weekend 9/10 grudnia.

Już dziś zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Browarze Turek. Spotkacie u nas samego Świętego Mikołaja. Czekać będzie też wiele scenerii do pamiątkowych świątecznych fotografii, grzańce oraz inne pyszności – lokalne miody, oscypki, a także rękodzieło i bożonarodzeniowe ozdoby. Najważniejsi w tym dniu będą rękodzielnicy i wystawcy, którzy będą oferować swoje wyjątkowe wyroby . Oj będzie w czym wybierać! Poza tym na wszystkich gości czeka kolędowanie na żywo oraz wiele innych atrakcji, które będziemy opisywać na bieżąco na naszym fanpage – pisza organizatorzy.

Jarmark odbędzie się w godzinach 14:00 – 22:00 (sobota) i 12:00 – 20:00 (niedziela)

reklama

Szkolne kiermasze w Kaczkach i Słodkowie!

Już w Mikołajki czyli 6 grudnia szkolny świąteczny jarmark odbędzie się w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Uczniowie będą na nim sprzedawać własnoręcznie wykonane jedzenie, ozdoby i kartki świąteczne. Cały dochód ze sprzedaży ma być przeznaczony na zakup sprzętu do siłowni szkolnej. Jarmark odbędzie się w czasie lekcji, czyli między 9:00 a 14:20!

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie kiermasz świąteczny wystartuje w drugą sobotę grudnia, czyli 9 dnia miesiąca. Już od godz 15:00, na szkolnej hali sportowej, będzie można kupić świąteczne dekoracje, pyszne ciasta i obejrzeć występy dzieciaków!

Fabryka Świętego Mikołaja w Przystani!

Na trasie świętego Mikołajnie nie może tez zabraknąć tradycyjnej wizyty w siedzibie Stowarzyszenia Przystań.

Zapraszamy wszystkich Rodziców i Dzieci do niezwykłej Fabryki św. Mikołaja! Co roku dzieci odwiedzają Przystań, żeby poznać osobiście św. Mikołaja. Obiecujemy Wam, że w tym roku czeka Was wyjątkowe wydarzenie! Zwiedzicie tajemnicze wnętrza fabryki, gdzie nasi pełni energii Elfowie pracują nad prezentami przez cały rok. Poznacie osobiście Świętą Panią Mikołajową i będziecie mieli okazję porozmawiać z nią o magii nadchodzących świąt. Samodzielnie wykonacie urocze pluszaki z materiałów, według własnego pomysłu. Skosztujecie pyszne ciasteczka i ciepłą czekoladę przygotowaną przez naszą uroczą Śnieżynkę. Spotkacie samego św. Mikołaja i zrobicie z nim pamiątkowe zdjęcia.

Aby zapewnić swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, na wizytę w Fabryce trzeba się zapisać. Zapisy przyjmowane są do 1 grudnia, w godz. 16:00 – 19:00 pod nr tel. 602 396 399

Tuż przed świętami w Tuliszkowie!

Na wyjątkowe spotkanie wigilijne zapraszają swoich mieszkańców i gości władze gminy Tuliszków. W ostatnią przedświąteczną niedzielę, czyli 17 grudnia, w godz. 10:30 – 19:30, na tamtejszym rynku będzie można kupić oryginalne prezenty, stroiki i ozdoby świąteczne, wieńce adwentowe, odwiedzić stoiska sołectw, KGW, szkół, przedszkoli, firm. Na wszystkich będzie czekać Święty Mikołaj, wspólne kolędowanie, ubieranie choinki oraz zagroda dziecięca!

A jeśli wiecie jeszcze o jakiejś magicznej, grudniowej imprezie, koniecznie dajcie nam znać! Nasze zestawienie będziemy aktualizować!

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
Podobne artykuły
Jarmark Mamy dla całych rodzin już w...

Jarmark Mamy dla całych rodzin już w najbliższą sobotę w Parku...

21 maj.
Największy zlot w historii. Klasyczne...

Największy zlot w historii. Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2024 bawiło...

20 maj.
Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI...

Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI Zlot Pojazdów Klasycznych...

13 maj.
Uwaga! Zmiana terminu VI Zlotu Pojazdów...

Uwaga! Zmiana terminu VI Zlotu Pojazdów Klasycznych w Browarze Turek

16 kw.
Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI...

Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI Zlot Pojazdów Klasycznych...

15 kw.
Wspólne chwile w oczekiwaniu na Boże...

Wspólne chwile w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Pierwszy taki jarmark...

19-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama