sobota 20 lipca 2024

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Ekoświry w brzozowym lesie, czyli nowa ekopracownia w szkole we Władysławowie

Ekoświry w brzozowym lesie, czyli nowa ekopracownia w szkole we Władysławowie - fot.: UG Władysławów
fot.: UG Władysławów 

Na ścianach „wyrosły” brzozy, są nowe meble, mikroskopy, moduł jakości powietrza, plansze naukowe, zestaw do obserwacji pogody z wiatromierzem, deszczomierzem i termometrami wraz z aplikacją. Sercem pracowni jest nowoczesny monitor interaktywny, a wielu z udogodnień po prostu nie widać, bo są w postaci cyfrowej. Tak wygląda nowa ekopracownia w Szkole Podstawowej we Władysławowie.

Z nowej sali bardzo cieszą się EKOŚWIRY czyli członkowie szkolnego kółka ekologicznego, którzy na uroczystym otwarciu pracowni w ubiegły czwartek, zaprezentowali własnoręcznie nagrane filmy o tematyce związanej z ekologią oraz eksperymenty z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych. A tych jest sporo i, co ciekawe, nie wszystkie widać na pierwszy rzut oka.

reklama

Ekoświry w brzozowym lesie

W ramach realizacji zadania sala została bowiem odświeżona poprzez zmianę koloru ścian i sufitu. Na jednej ze ścian położona została fototapeta imitująca brzozowy las, co wprowadziło w pracowni klimat spokoju i wrażenie pracy na łonie natury. Na trzech prostokątnych stolikach ustawiono trzy mikroskopy typu Levenhuk Rainbow 2L PLUS. Na nowych regałach ustawiono eksponaty: korpus z głową, model serca, model skóry. Sercem pracowni jest nowoczesny monitor interaktywny insGrafDIGITAL FUTURE 75 – urządzenie, które daje szeroki wachlarz możliwości prowadzenia zajęć w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla młodych ludzi.

Dla nauczyciela zakupiono duże wygodne biurko z krzesłem obrotowym oraz nowy laptop. Są programy i plansze interaktywne, wspomagające proces nauki przedmiotów przyrodniczych, m.in. programy do nauki biologii, geografii, chemii, fizyki (Multimedialne Pracownie Przedmiotowe pakiet przyrodniczy, programy dydaktyczne MPP Biologia, MPP Fizyka, MPP Geografia, MPP Chemia).

Oddzielnym, a jednocześnie spójnym z zamysłem powstania klasopracowni, był zakup opracowanego przez Centrum Nauki Kopernik Modułu Jakości Powietrza, który obejmuje badanie zanieczyszczeń pyłowych. W ramach projektu pojawiły się kosze do segregacji odpadów – szary, zielony, niebieski, żółty.

Całkiem nowa sala powstała dzięki zaangażowaniu dyrektorki szkoły, Magdaleny Wysockiej oraz nauczycielek. Autorką programu „Przyrodę uwielbiamy – ekologią zarażamy” jest nauczycielka geografii i biologii Mirosława Szrama, a wolontariuszem służącym pomocą podczas realizacji zadań, nauczycielka historii Anna Płóciennik. Finansowanie w wysokości niemal 60 tysięcy złotych udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urzędu Gminy Władysławów.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: UG Władysławów2
fot.: UG Władysławów3
fot.: UG Władysławów4
fot.: UG Władysławów5
fot.: UG Władysławów6
fot.: UG Władysławów7
fot.: UG Władysławów8
fot.: UG Władysławów9
fot.: UG Władysławów10
Podobne artykuły
Rusza Eko-Park w Tuliszkowie. Kreatywne...

Rusza Eko-Park w Tuliszkowie. Kreatywne warsztaty dla najmłodszych

18 lip.
Będzie renowacja Gminnego Ośrodka Kultury we...

Będzie renowacja Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie....

17 lip.
Natalia Kwiatkowska I miejsce, Filip Wysocki...

Natalia Kwiatkowska I miejsce, Filip Wysocki wyróżniony. Sukces...

26 czerw.
Kolorowy festyn rodzinny w Szkole Podstawowej...

Kolorowy festyn rodzinny w Szkole Podstawowej we Władysławowie

17 czerw.
Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w...

Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w Tuliszkowie i Piętnie...

15 czerw.
W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy...

W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy....

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama