czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Fakultety na Dzień Kobiety czyli jak się bawić to tylko w powiecie tureckim!

Fakultety na Dzień Kobiety czyli jak się bawić to tylko w powiecie tureckim! -  fot.: freepik.com
fot.: freepik.com  

Już w piątek Międzynarodowy Dzień Kobiet – święto, które choć dotyczy połowy ludzkości, cieszy się dużo większą popularnością niż Dzień Chłopaka czy Mężczyzny. Z pewnością duża w tym zasługa poprzedniego ustroju – kobiety, które po wojnie poszły do pracy na równi z panami, raz w roku były traktowane szczególnie – nieśmiertelnym goździkiem i parą przysłowiowych rajstop. I choć dziś same możemy kupić sobie i kwiaty, i rajstopy, Dzień Kobiet obchodzimy dalej. Jak się okazuje z tej okazji można zrobić dużo świetnych rzeczy – tylko u nas piękne panie i mili panowie – garść inspiracji z terenu powiatu tureckiego! Bo żeby dobrze się bawić, a nawet nauczyć kilku nowych rzeczy, nie potrzeba wcale jechać do Poznania czy do Łodzi!

Fakultety ze sztuki!

W Muzeum Miasta Turek trwa właśnie wystawa młodej i utalentowanej rzeźbiarki, malarki i rysowniczki, Aleksandry Pokojewskiej, która kilka lat temu miejsce dla swojej pracowni znalazła na Osiedlu Wyzwolenia. Specjalnie z okazji Dnia Kobiet, w piątek, 8 marca w godz. 16:00-19:00 zaplanowano warsztaty związane z wystawą „Wrażliwości”. Zajęcia kierowane są do osób dorosłych i żeby w nich uczestniczyć trzeba się zapisać pod nr. tel. 63 222 30 86.

reklama

Na specjalny, kobiecy wieczór ze sztuką zaprasza też Pracownia MAGG, czyli Magdalena Andrzejewska. Mini event "Malowanie przy winie" odbędzie się w sobotę, 9 marca o godz. 18:00. Kameralne warsztaty (tylko 8 miejsc), wszystkie niezbędne materiały, przekąski i wino (z wielkopolskiej winnicy Lipka Wielka) oraz gwarancja dobrej zabawy – to wszystko już w sobotę w pracowni MAGG w Grzymiszewie przy Placu Wolności 1. Koszt warsztatów 100 zł. Zapisy pod nr tel. 730001920

Fakultet z aromaterapii!

Piękne (i naturalne!) zapachy, iście magiczny wpływ na naszą psychikę (a co za tym idzie – również całą resztę). Słyszeliście już o aromaterapii? W tajniki niesamowitych mocy jakie drzemią w wysokiej klasy olejkach eterycznych, pozyskiwanych w sposób etyczny z surowców z całego świata, zabiorą nas prowadzące sobotni warsztat – Bea i Ania. „Aromatycznie, eterycznie, kobieco!” – taki tytuł nosi spotkanie na Grabieńcu. W ramach trzygodzinnych warsztatów, zorganizowanych z okazji Dnia Kobiet, posłuchacie opowieści o aromaterapii i wpływie olejków eterycznych na nasze zdrowie i emocje, własnoręcznie zrobicie pachnący peeling do ciała, napijecie się aromatycznej herbaty i zjecie domowe ciasto. Każda uczestniczka otrzyma próbkę wybranego olejku oraz ulotkę o aromaterapii i olejkach eterycznych. Będzie czas na pytania i wspólne rozmowy. Będzie czule i kobieco, pachnąco i energetycznie! I kto wie, co jeszcze się wydarzy?

Warsztaty odbędą się w sobotę, 9 marca, od godz. 17:00, na Grabieńcu koło Turku. Koszt trzygodzinnych zajęć, z których wyjdziesz z peelingiem i próbką olejków wynosi 70 zł. Zapisy pod nr. tel. 501 444 493 (Bea), 502 406 962 (Ania)

Fakultety z gotowania z humorem!

Jesteście gotowi na pierwszą w powiecie kulinarną dawkę humoru? Jeśli tak to w piątek, 8 marca, zameldujcie się na sali bankietowej OSP w Kowalach Pańskich gdzie o godz. 19:00 wystąpi dla Was najzabawniejszy kucharz w Polsce! Kucharz Maciej swój występ Stand-Upowy łączy z gotowaniem na żywo, a więc poza dawką dobrej zabawy może akurat Ty zdegustujesz przygotowaną przez niego potrawę? Bilety kosztują 50 złotych/ szt., a ilość miejsc jest ograniczona!

reklama

Fakultet z muzyki!

Tradycyjnie Dzień Kobiet to też koncerty! Jak się okazuje na panie z powiatu tureckiego czeka w tym roku prawdziwa muzyczna uczta. Do wyboru, do koloru i to w niemal każdej gminie.

Już w czwartek, 7 marca, o godz. 17:00 w Zajeździe Staropolskim w Olszówce rozpocznie się występ kabaretowy Duetu Mikołaj Cieślak & Rafał Zbieć. Po nim koncert Big Band Turek z największymi przebojami grupy ABBA.

W sobotę, 9 marca, taki sam koncert Big Band Turek, choć już bez duetu, czeka też na panie z gminy Malanów. Początek o godz. 18:00 w sali CKiBP w Malanowie. Wstęp wolny!

Również w piątek, 8 marca, wszystkie turkowianki na wyjątkowy koncert zaprasza Burmistrz Miasta Turek. W sali kina TUR już o godz. 19:00 wystąpi Modest Project z projektem Tribute Andrzej Zaucha. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W piątkowy Dzień Kobiet, w hali sportowej przy ul. Nortowskiej w Tuliszkowie o godz. 18:00 rozpocznie się koncert Roberta Janowskiego & acoustic TRIO. A już od godziny 16.30 na przybyłych będzie czekać kawiarenka ze słodkościami przygotowana przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie oraz koła gospodyń wiejskich.

W sobotę, 9 marca, bawić będą się panie z terenu gminy Dobra. Na występ Piotra Pręgowskiego (czyli Pietrka z serialu „Ranczo”) w hali sportowej w Dobrej, można zapisywać się u sołtysów albo w sekretariacie Urzędu Miasta pod nr 63 279 99 20. Początek występu o godz. 17:00, a oprócz Pietrka wystąpi też Orkiestra Dęta Dobra-Żeronice.
 

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Wideo: Stand-Up Skiby w Stowarzyszeniu...

Wideo: Stand-Up Skiby w Stowarzyszeniu Przystań. Rezerwujcie ostatnie...

z wczoraj
Niezapomniana muzyczna podróż z Big Band...

Niezapomniana muzyczna podróż z Big Band Turek. Koncert z przebojami...

11 czerw.
 Wideo: Kto wymyślił morsowanie? Szymon...

Wideo: Kto wymyślił morsowanie? Szymon Baraniecki z nowym materiałem...

24 mrz.
Przyjemne z pożytecznym. Poznaj niezwykłą...

Przyjemne z pożytecznym. Poznaj niezwykłą moc olejków eterycznych!...

16-11-2023
A bisom nie było końca... Podwójny koncert z...

A bisom nie było końca... Podwójny koncert z przebojami Abby w...

23-10-2023
Big Band Turek bierze na warsztat przeboje...

Big Band Turek bierze na warsztat przeboje ABBY! Podwójny koncert już...

17-10-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama